Jäta menüü vahele
Hõimukontsert Tartus, ühisfoto

Hõimupäevad 2016

Fenno-Ugria korraldab

Hõimupäevade suurkontserdid on justkui elavad soome-ugri rahvamuusika entsüklopeediad. Külla tulnud ansamblid ja rahvamuusikud annavad ülevaate soome-ugri rahvaste rahvalaulu- ja pillimängutraditsioonidest ning esindatud on peaaegu kõik sugulasrahvad: esinevad udmurdi Ekton Korka ning Maria Korepanova, ersa-mokša ansambel Oyme, karjala Istoky, ungari Magyar Hang, soome Faarao Pirttikangas & Kuhmalahden nubialaiset, mari Murseskem, komi Tomlun, neenets Ruslan Salinder, ingeri Röntyskä, liivi Kāndla ning Eestis tegutsevad soome-ugri lauljad ja ansamblid. Kontserdid lõpevad tantsutoaga udmurdi ansambli Ekton Korka eestvedamisel.

Hõimupäevade peakontsertidel seavad Eestis tegutsevad soome-ugri seltsid sisse infolauad rahvaste käsitööd ja kultuuri tutvustavate väljapanekutega ning kohviku soome-ugri rahvaste suupistetega.

Rahvusvaheline konverents „Soome-ugri muuseumid – kuidas edasi?“ keskendub inimese kujutamisele soome-ugri rahvastega tegelevates muuseumides. Art Leete esitleb Eesti Rahva Muuseumis soome-ugri püsinäitust “Uurali kaja” ja Eesti ekspositsioonist „Kohtumised“ räägib Kristel Rattus. Komi, karjala, isuri, liivi ja teiste soome-ugri rahvaste kultuuripärandi säilitamisest ja tutvustamisest rahvus- ja etnograafiamuuseumides kõnelevad Ágnes Kerezsi, Svetlana Bandura, Ligita Betiņa Tatjana Berdaševa ja Nikita Djatškov.

10.-16.10.2016
Üle Eesti