Jäta menüü vahele
Mooste Rahvamuusikakooli poistebänd 2021

Hõimupäeva kontsert Pärnus

Korraldajad: Pärnu Soome Selts ja Pärnu Ingerisoomlaste Kultuuriselts
TASUTA!
Sissepääs COVID-tõendiga (kohapeal testimisvõimalust ei ole).

Pärnu Hõimupäeva kontserdi peaesineja on suurepärane Mooste Rahvamuusikakooli poistebänd! Ansambel sai kokku praegusel kujul 2020. aasta novembrikuus. Vahetult enne seda olid poisid oma mänguga saanud Viljandis Pärimusmuusika Aidas toimunud vabariiklikul noorte pärimusbändide konkursil publiku lemmiku tiitli. Üheskoos on antud hulgaliselt menukaid kontserte nii oma kodus Põlvamaal, kui ka kaugemal. Möödunud suvesse jäid ka kaks festivaliesinemist – Viljandi Pärimusmuusika Festivali rohelisel laval ning omakandi mõjukamal festivalil Mooste Elohelü 2021.

Poiste kontsert on mitmetahuline, sisaldades nii soolonumbreid, kui vallatuid bändiseadeid. Kõlab muusika nii ammustest, kui ka praegustest aegadest. Poisid üksikult on pärjatud ka mitmete pärimusmuusika võistumängimiste võidutiitlitega.

Ansamblisse kuuluvad:
Mihkel Sildoja – teppolõõts, akordion, karmoška
Uku Zolgo – teppolõõts, hohnerlõõts, karmoška
Thomas John Gray – kitarr
Reinhold Omel – plokkflööt, torupill, basskitarr

Kontserdi alguses näeme Pärnu ingerisoome seltsi laste etendust, mis esitatakse koos teiste Eesti ingerisoome seltside lastega ning Pärnu gruppide Siskot ja Kulleroga.

Kontserdi ajal töötab kohvik.

Hõimupäevad – milles uba?

Soome-ugri rahvaid tutvustava sündmustesarja keskmes on käesoleval aastal põlisrahvad ja loodus. Filmiprogramm on kinodes, kontserdipiletid on müügil ja näitused vaatamiseks valmis. Jälgi Fenno-ugria kodulehel rohelisi lehekesi🍃 ja leia mahukas programmist just meelepärane sündmus!

16.10.2021
Nooruse Maja, Pärnu
17:00-19:00

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021