Jäta menüü vahele
saami rahvariietes tüdruk tantsib kaljudel

“Anerca – elu hingus”

Hingust on kahesugust: elu hoidvat ja olemasolu väljendavat.

Linastused:

E, 11. oktoober kl 15.30 – tasuta seanss õpetajatele (dokumendi alusel)
N, 14. oktoober kl 17.00 – tasuta seanss kõigile!
Originaalpealkiri: Anerca – elämän hengitys
Kestus: 86 min, dokumentaalfilm aastast 2020
Režissöörid: Johannes Lehmuskallio, Markku Lehmuskallio
Tootja: Giron-filmi 

Muusika, tantsu ja esituskunsti vahendusel kulgev dokumentaaljutustus räägib Arktilise piirkonna – Soome, Rootsi, Norra, Gröönimaa (Taani), Kanada, Alaska (USA) ja Venemaa Föderatsioonis elavatest põlisrahvastest ehk saamidest, inuiitidest, indiaanlastest ja samojeedi rahvastest. Esivanematelt kaasavaraks saadud kombestik ja traditsioonid on ajapikku kadunud, kuid inimeste sisemiset maailmapilti pole aeg suutnud killustada – vähemalt mitte seni. Mitte veel!

Anerca kõnelebki elu hingusest. Hingamist on kahesugust: elus hoidvat ja oma olemasolu väljendavat. Kui inimene, kogukond või rahvas hingab välja oma rõõmu või kannatusi, toob see esile midagi, mis on väljaspool argipäeva või sügaval argipäeva sees ja mis on hingajale tähtis – see ongi elu hingus.

Hõimupäevad – milles uba?

Soome-ugri rahvaid tutvustava sündmustesarja keskmes on käesoleval aastal põlisrahvad ja loodus. Filmiprogramm on kinodes, kontserdipiletid on müügil ja näitused vaatamiseks valmis. Jälgi Fenno-ugria kodulehel rohelisi lehekesi🍃 ja leia mahukas programmist just meelepärane sündmus!

11.10.2021

Järgmised:

14.10.2021

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad🍃2021