Jäta menüü vahele
19.04.2017

Leonid Markelov vahistati süüdistatuna altkäemaksu vastuvõtmises

Uurimisorganid vahistasid Mari vabariigi endise juhi Leonid Markelovi seoses kahtlustusega altkäemaksu võtmises ligi 250 miljoni rubla ehk nelja miljoni euro ulatuses.

Uurijate andmetel sai Markelov vabariigi juhi ülesandeid täites usaldusisiku Natalia Kožanova kaudu linnuvabriku Akaševskaja asutajalt Nikolai Krivašilt altkäemaksu, et ta aitaks kaasa riigieelarvest põllumajanduskompleksi arendamiseks mõeldud raha kiirele väljamaksmisele.

markel_mari_vabariik_türmis
Mari vabariigi endine juht Leonid Markelov on vahistatud kaheks kuuks. Allikas: Mariuver

Markelovi süüasja vaatas läbi Moskva Basmani kohus ja otsustas võtta Markelovi kaheks kuuks vahi alla. Samuti võeti vahi alla Natalia Kožanova. Uurimise käigus otsiti läbi Markelovi abikaasa maja, tütre korter Moskvas ja tema endised tööruumid.

Linnuvabriku asutaja Nikolai Krivaš lükkas kategooriliselt tagasi süüdistuse altkäemaksu andmises. Advokaat Ivan Turnov ütles TASSile, et tema kaitsealune on praegu ravil Austraalias ja ei kavatse niipea vabariiki tagasi pöörduda. “Ta teatab, et ta pole kunagi kellelegi mingit altkäemaksu  andnud, teda praegu keegi ei otsi ja Vene Föderatsiooni ka tagasi pöörduma ei sunni.”

Seejuures on uurijad öelnud, et FSB on kõik kriminaalasja kaasosalised juba kinni pidanud. Samuti ütles advokaat Turnov, et ka Markelov eitab kategooriliselt oma süüd.

Allikad:
Маркелов арестован за взятку (Mariuver, 13.04.2017)
Маркелова заключили за решетку на два месяца (Mariuver, 14.04.2017)