Jäta menüü vahele
11.09.2017

Venemaa soome-ugri vabariigid said uued juhid

10. septembril toimusid enamikes Venemaa soome-ugri vabariikides riigipeade valimised. Valituks osutusid põhiliselt Moskva poolt tänavu kevadel määratud „varjaagid“ ehk siis inimesed, kes on seotud Moskva või Peterburi justiitsringkondadega ega pole kohalikud. Ainukeseks erandiks on Mordva vabariigi juht.

Karjalas, Mari- ja Udmurdimaal toimusid erakorralised valimised, sest nende juhid olid kas lahkunud ametist enne volituste lõppemist (Karjala) või siis lausa arreteeritud süüdistatutena altkäemaksu võtmises, nagu Mari vabariigi juht Leonid Markelov ja Udmurdi vabariigi juht Aleksander Solovjov. Ainult Mordva vabariigis toimusid korralised valimised.

Valimised võitis Mordvamaal Vladimir Volkov (89,17% häältest), Marimaal Aleksander Jevstifejev (88,27% häältest), Udmurdimaal Aleksander Bretšalov (78,16% häältest), Karjalas Artur Parfentšekov (61,34% häältest). Kõik valitud töötasid varem riigipea kohusetäitjatena ja nad oli määranud ametisse Venemaa president Vladimir Putin. Valituks osutusid nad partei Ühtne Venemaa esitatud kandidaatidena.

 

Fenno-Ugria Asutus

vladimir volkov ria novosti
Pildil vastne Mordva vabariigi riigipea Vladimir Volkov. Allikas: Ria Novosti