Jäta menüü vahele
26.05.2017

Udmuri riigipea kohusetäitja kohtus udmurdi aktiiviga

20. mail kohtus Udmurdi vabariigi riigipea kohusetäitja Aleksander Bretšalov Udmurdi assotsiatsiooni Udmurt Keneš aktiiviga. 

Kahetunnisel kohtumisel arutati aktuaalseid küsimusi − rahvuskultuuri arendamist, traditsioone, udmurdi keele õpet, samuti piirkonna sotsiaalset ja majanduslikku arengut. Tähelepanuta ei jäänud ka poliitilised küsimused, mis olid eelkõige seotud Udmurdi vabariigi riiginõukogu valimistega.

Kohtumine oli väga konstruktiivne, näiteks tegi Udmurt Keneši aupresident Valentin Tubõlov ettepaneku alustada ettevalmistusi Udmurdi vabariigi 100. sünnipäeva tähistamiseks 2020. aastal. Lisaks märkis Bretšalov ajakirjanikele, et väga tähtsad olid ka vabariigi keeleseaduse ja hariduse küsimused, samuti kooliõpikute teema.

 

Lähiajal plaanis uus arutelu udmurdi keele õpetamisest lasteaedades

Ajakirjanikud palusid täpsustada riigipea kohusetäitja seisukohta keeleseaduse asjus. Bretšalovi sõnul peab ta teemasse veel süvenema, et teha oma järeldused. Praegu on teada, et seaduseprojekt on väljatöötatud riiginõukogus ja saanud ekspertide kooskõlastuse. Paraku andis sellele eitava otsuse vabariigi prokurör. “Ajad muutuvad ja seadus vajab muudatusi. Lähiajal on kavas sügavam ja detailsem arutelu udmurdi keele õppimise küsimuses Iževski linna lasteaedades,” lubas Bretšalov.

 

udmurtiaII

 

udmurtia

Allikas: Врио Главы Удмуртии встретился с активом “Удмурт Кенеш” (22.05.2017, finugor.ru)

Udmurt Keneš sotsiaalmeedias: VKontakte