Jäta menüü vahele
02.12.2020

Udmurdi folklooriportaal Merа́s käivutub uuel aastal

Udmurdi rahvaloomingu maja avab uuel aastal kodulehekülje “Merа́s” ehk pärand, kuhu koondatakse vabariigi erinevates arhiivides olevad rahvaluule ja etnograafia materjalid. Tegemist on Vladimir Potanini nimelise heategevusfondi konkursi võidutööga.

Juba praegu käib pingeline töö. Materjali valiku teevad rahvaloomingu maja töötajad, samuti etnograafid ja rahaluuleteadlased. Esimeses etapis lähevad käiku alates 2012. aasast rahvaloomingu maja arhiivi kogutud materjalid, mis paraku on väga erinevat tasemega.

Vanemad, enne 1990-ndat aastat kogutud materjalid aga pannakse kodulehele üles tervikuna, sest nad on ainulaadsed ja väärtuslikud, töö käigus püütakse neid natuke uuendada ja kaasajastada. Hilisemad, tänapäevased tööd kogutakse kodulehele valikuliselt, kuid see sõltub eelkõige materjali kvaliteedist. Kodulehe materjalid puudutavad nii rahvamuusikat kui ka rahvatantse, rahvapille ning tähtpäevade tähistamist, rahvuslikke mänge ja traditsioone. Tähelepanu pööratakse ka rahvustoitudele.

Kodulehte saab lugeda udmurdi, vene ja inglise keeles.

Lehekülje praeguste tegemistega saab tutvuda nende Facebooki lehel, mis asub aadressil www.facebook.com/meras.udm. Lehekülje saab oma postitusele lisada märgistusega @meras.udm.


Seotud lingid