Jäta menüü vahele
27.09.2017

Udmurdi-eesti trio AR-GOD eriomane repertuaar on jäänud silma pärimusmuusikaauhinna Etnokulp 2017 žüriile

Udmurdi muusikute-folkloristide Maria Korepanova ja Nikolai Anissimovi ning lõunaeesti multiinstrumentalisti Toivo Sõmeri trio AR-GOD album “AR-GOD” on nomineeritud koguni kahes maineka pärimusmuusikaauhinna Etnokulp 2017  kategoorias: ehe pärimusmuusika ja parim debüütplaat. Võitjad selguvad rahvahääletusel, mis lõppeb 28. septembri südaöösel.

AR-GODi nominatsiooni aasta parimale debüütplaadile on põhjendatud nii: “Tänavuse aasta üllataja! Ülihea tunnetusega esitatud vanad rahvalaulud Udmurtia erinevatest piirkondadest. Plaat, mis on täis ürgseid hääli ja nõtke improvisatsiooniga esitatud traditsioonilisi laule.” Samas kategoorias kandideerivad veel Martin Mülleri ja Villu Talsi helikandja “Sepa Juliusega jahil” ning Maimu Jõgeda “Pühendus”.

Eheda pärimusmuusika kategoorias  on nad ainsad vana rahvalaulu esitajad. Selle kategooria teised nominendid on Martin Müller ja Villu Talsi ning Kratt.

Võistlustules on heliplaadid, mis ilmusid 2016. aasta oktoobrist kuni 2017. aasta septembrini. Nominentide seas on peale AR-GODi (Eestis) tuntud pärimusmuusika tegijad, nagu Trad.Attack!, Curly Strings, Rüüt, Silver Sepp, Tõnu Tubli ja Villu Talsi. Nominendid pani kokku žürii koosseisus Kadri Voorand, Margus Haav, Avo Kartul, Cätlin Mägi, Tarmo Noormaa, Sten Teppan ja Janne Suits.

Pärimusmuusika auhinnad Etnokulp 2017 kuulutatakse välja pärimusmuusika lõikuspeo pidulikul tseremoonial reedel, 6. oktoobril kell 20 Pärimusmuusika Aida suures saalis. Sissepääs pärimusmuusika tähtsündmusele on prii! Alati meeleolukat Etnokulpide tseremooniat saab jälgida ka ETV2 otseülekande vahendusel.

Hääletada saab siit: Etnokulp 2017 rahvahääletus

Plaati saab kuulata siit: Etnoprojekt AR-GOD album „AR-GOD“

 

AR-GOD, foto 10, (v.2 pilliroog) 036