Jäta menüü vahele

XXVII laulu- ja XX tantsupidu “Minu arm”

2019. aasta kannab Eestis tervikuna tähist "Laulupidu 150. Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta" ning selle tippsündmuseks on Tallinna lauluväljakul ja Kalevi staadionil neljapäevast pühapäevani, 4.-7. juulil 2019 toimuv XXVII laulu- ja XX tantsupidu "Minu arm" ja sellele eelnev üle-eestiline tuletulemine.

Fenno-Ugria soovitab

XX tantsupidu “Minu arm” etendused toimuvad 4. juulil kell 19 ja 5. juulil kell 11 ja 18
2019. aastal möödub esimesest laulupeost 150 aastat ning 85. aastane tantsupidu toimub kahekümnendat korda. On Eesti laulu ja tantsu juubeliaasta.
XXVII laulu- ja XX tantsupeo juhtmõte on „Minu arm“. Need Lydia Koidula sulest päritud sõnad puudutavad meid kõiki – igaühte isiklikult, natuke ühtemoodi ja samas ka pisut erinevalt. Need sõnad on hümn isamaa-armastusele, mis on rahvast rasketel aegadel ühendanud ja headel aegadel rõõmustanud.

Neljapäeval, 4. juulil kell 21:00 toimub Tallinna metodisti kirikus “Kannelde öö”, kus astuvad üles kõik laulupeo rahvamuusikapeol esinevad kandlemängijad (väikekannelde, rahvakannelde ja kromaatiliste kannelde mängijad)

Kõikide pilliliikide orkestrid esinevad Rahvamuusikapeo peakontserdil reedel, 5. juulil kell 14.00 Tallinnas Vabaduse väljakul. Sündmus on kõigile tasuta.

Rahvamuusikapidu toob kokku pillimängijad, keda seob armastus rahvamuusika vastu. Seitsesada muusikut jagunevad seitsmeks omaette kavaga pilliliigiks – kandled, torupillid, viiulid, lõõtspillid, näppepillid, akordionid ja koondorkester. Iga pilliliigi repertuaar toob esile nii pilli mängutraditsiooni kui uusi muusikalisi suundi. Traditsiooniliste eesti lugude seadete kõrval kõlab nii uuemat kui vanemat autoriloomingut ning teiste rahvaste lugusid.

6. juulil toimub laulupeo avakontsert “Õpetajale”, mis on tänuavaldus kõikidele eesti koolmeistritele. Kava on koostatud eesti heliloojate ja nende õpetajate loodud muusikast. Ajaliselt raamistavad laulupeo esimesel päeval kõlavaid teoseid Jānis Cimze 1872. aastal ilmunud lugu „Rīga dimd” ja Tauno Aintsi 2017. aastal loodud laul “Üksi pole keegi”. Vahele mahub muusikat Peterburi, Tartu, Moskva ja Tallinna kõrgkoolides studeerinutelt, Eestis ja kaugemal elanud komponistidelt. Igaüks neist loojatest on olnud kellegi õpilane ja enamasti ka ise kedagi õpetanud. Lisaks sellele seob neist paljusid omavahel veel suur hulk meie jaoks nähtamatuid või lihtsalt teadmata seoseid, mis aga ühe või teise jaoks isiklikult on just oluliseks saaanud.

7. juulil toimub laulupeo II kontsert. Kokku osaleb ligi 30 000 osalejat, kavas on ligi 38 eriilmelist teost. Nii nagu meile on kallid meie emad ja isad, on meile kallid ka meie isamaa ja emakeel. Eesti laulupidu on sündinud armastusest meie maa ja keele vastu. Selle armastuse läbi sai maarahvast eesti rahvas ja maast sai Eesti riik. Pühitsedes laulupidu pühitseme me oma emakeelt ja isamaad, et võiksime neid pärandada oma lastele ja kesta igaviku tuultes igavesti.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo „Minu arm“ ajakava

Tuletulemine 1.06 (Tartu) – 3.07 (Tallinn)
Ühiskontsert Tartus Maarja kirikus neljapäeval, 20. juunil
Laulu- ja tantsupeo nädala algus pühapäeval, 30. juunil
Tantsupeo peaproov-etendus neljapäeval, 4. juulil kell 15.00
Tantsupeo 1. etendus neljapäeval, 4. juulil kell 19.00 (kestvus orienteeruvalt 2h 15min)
Tantsupeo 2. etendus reedel, 5. juulil kell 11.00 (kestvus orienteeruvalt 2h 15min)
Tantsupeo 3. etendus reedel, 5. juulil kell 18.00 (kestvus orienteeruvalt 2h 15min)
Kontsert “Kannelde öö” neljapäeval, 4. juulil kell 21.00
Rahvamuusikapidu reedel, 5. juulil kl 14.00
Rongkäik laupäeval, 6. juulil kl 13.00 – 18.00
Laulupeo avakontsert „Õpetajale“ laupäeval, 6. juulil kl 19.00 (orienteeruv lõpp kell 23.00)
Laulupidu pühapäeval, 7. juulil kl 14.00 (orienteeruv lõpp kell 21.00)

 
Kalevi staadioni väravad avatakse piletiga külastajale 1 tund enne etenduse algust.
 
6. juulil avatakse Lauluväljaku Oru ja Lasnamäe väravad piletiga külastajale kell 14.00, Mere värav avatakse külastajatele pärast rongkäigu lõppu.
 
7. juulil avatakse Lauluväljaku kõik väravad piletiga külastajale kell 12.30.
 
Lähem teave ja piletid: www.laulupidu.ee
4.-7.07.2019

Järgmised:

5.-8.07.2019
Tallinnas