Jäta menüü vahele

Fenno-Ugria telk viiendal Kirjandustänava festivalil

Kadriorus Koidula tänaval 11. septembril 2021
Üheks päevaks tulevad tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib rikkalik kultuuriprogramm.

Korraldavad: Tallinna Kirjanduskeskus, Mati Undi muuseum, Eduard Vilde Muuseum, Tammsaare muuseum.

Üheks päevaks tulevad tänavale kokku kirjandusega otseselt või kaudselt tegelevad organisatsioonid, kellega koosloomes sünnib rikkalik kultuuriprogramm. Fenno-Ugria Asutus tutvustab soome-ugri rahvastest ilmunud väljaandeid telgis, mida jagame kirjastusega Heleilm. Keskendume seekord udmurtidele.

Kell 13.15 räägib fennougrist ja etnoloog Eva Toulouze oma raamatust “Minu Udmurdimaad” (kirjastus Argo, 2021) ning tutvustab ka teisi uusi udmurditeemalisi väljaandeid. Vestlust veab raamatu tõlkija Indrek Koff. Udmurdi laulud võtab üles Tallinna udmurdi ühingu ansambel Ošmes, karmoškal saadab Pavel Kutergin.

Fenno-Ugria telgis saab ka oma teadmisi soome-ugri rahvastest proovile panna, mänge mängida ja muidugi raamatuid kaasa osta.

Oluline teada: Koidula tänaval on liikumine festivali ajal piirangutevaba. Piirangud kehtivad aga Terviseameti nõudel telkides ja hoovides toimuvatel kellaajalistel sündmustel telgi sees ja hoovis viibijatele. Kui soovid sündmusest osa võtta telgis/hoovis olles, palume hankida endale käepael tänava otstes asuvatest registreerimistelkidest. Käepaela saab tasuta immuniseerimistõendi esitamisel (käepaela ei vaja alla 18-aastased ja erivajadustega inimesed). Varu aega tõendite kontrollimiseks. Tule festivalile tervena ja naudi sisukat päeva!

NB! Müük toimub sularahas.

palume kupüürid lahkelt kaasa võtta!

NB!

Hea festivali külastaja! Koidula tänaval on liikumine festivali ajal piirangutevaba. Piirangud kehtivad aga Terviseameti nõudel telkides ja hoovides toimuvatel kellaajalistel sündmustel telgi sees ja hoovis viibijatele. Kui soovid sündmusest osa võtta telgis/hoovis olles, palume hankida endale käepael tänava otstes asuvatest registreerimistelkidest. Käepaela saab tasuta immuniseerimistõendi esitamisel (käepaela ei vaja alla 18-aastased ja erivajadustega inimesed). Varu aega tõendite kontrollimiseks. Tule festivalile tervena ja naudi sisukat päeva!

Rohkem infot: https://kirjanduskeskus.ee/kirjandustanavafestival/

V Kirjandustänava festivalil on kohal

Eesti Draamateater, Eesti Kirjastuste Liit, Eesti Kirjanike Muuseumide Ühing, Eesti Lastekirjanduse Keskus, Eesti Noorsooteater, Eesti Rahvusraamatukogu, Fenno-Ugria Asutus, kirjandusfestival HeadRead, Kadrioru Savituba, kirjastus Aleksandra, kirjastus Heleilm, kirjastus Nornberg & Co, kirjastus Salv, kirjastused Raudhammas ja Legend, Kultuurileht, Lastemuuseum Miiamilla, lasteajakirjad Täheke ja Hea Laps, raamatupood REaD, Soome Instituut, Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Kesklinna Valitsus, Tammsaare ja Vilde Sõprade Selts, Vanavaraait.

Festivali programmis on tähelepanu all mitmesugused tähtpäevad, näiteks Carl Robert Jakobson 180, August Gailit 130, Ilmar Laaban 100, Jaan Kaplinski 80, Viivi Luik 75. Friedrich Reinhold Kreutzwaldi “Eesti rahva ennemuistsed jutud” ilmus 155 aastat tagasi, 160 aastat tagasi “Kalevipoeg“, 100 aastat möödub Anton Hansen Tammsaare näidendi “Juudit” ilmumisest. Lisaks tähistab tänavu oma 50. sünnipäeva hulk autoreid, näiteks Asko Künnap, Karl-Martin Sinijärv, Jan Kaus, Piret Raud, Aidi Vallik, fs jt. 

Vaata lähemalt Kirjanduskeskuse kodulehelt.

Festival on tasuta!

Tallinna Kirjanduskeskuse Tammsaare, Vilde ja Mati Undi muuseumides on festivali puhul 1-euro päev.
Kohtume kirjandustänaval!

11.09.2021
13:15-15:00