Jäta menüü vahele
mulgi mustrid

Soome-ugri pärandturismi foorum

Esimene omalaadne foorum toimub Mulgimaal hübriidvormis. Ettekandeid saab jälgida ka ajalehe "Sakala" veebilehel ja sotsiaalmeediakeskkonnas Facebook. Lingid allpool!

Rahvusvahelise foorumi eesmärk on hoogustada soome-ugri turismiettevõtjate, -arendajate ja kultuurikandjate infovahetust ja koostööd pärandturismi alal, sh turundamisel ja tootearenduses.

Foorum alapealkirjaga „Kuidas luua pärandturismi sihtkohta?“ on mõeldud esmajoone pärandturismi ettevõtjatele, arendajatele ja huvilistele soome-ugri hõimurahvasterahvaste seas Venemaal, Soomes ja muidugi ka Mulgimaal ja mujal Eestis.

Soome-ugri pärandturismi foorum koosneb temaatilistest ettekannetest pärandturismi praktikutelt soome-ugri maailmast, sh Karjalast, Udmurtiast ja Transilvaaniast. Esitleme hõimurahvastele ka vastvalminud Mulgimaa turismistrateegiat. Foorumit modereerivad loodus-ja pärandturismiettevõtja Aivar Ruukel (Soomaa Turism MTÜ) ning soome-ugri kultuuripealinnade koordinaator Oliver Loode (URALIC Keskus MTÜ).

Ettekanded on inglise või vene keeles, sünkroontõlkega inglise ja vene keele vahel. Foorumil on võimalik osaleda kohapeal või veebipõhiselt ZOOMi keskkonnas. 

Foorum kantakse üle ka ajalehe “Sakala” veebis ja sotsiaalmeediakeskkonnas Facebook (Abja-Paluoja – soome-ugri kultuuripealinn 2021 ja Finno-Ugric Capitals of Culture kontol).

Soome-ugri pärandturismi foorum on osa Abja-Paluoja – soome-ugri kultuuripealinn 2021 – programmist ja toimub vahetult enne kultuuripealinna aasta tähtsündmust: Mulgi pidu 31. juulil

Kohtumiseni 1. soome-ugri pärandturismi foorumil Mulgimaal!

30.07.2021
Polli Aiandusuuringute Keskus
11:00-16:00

Sündmus on osa sarisündmusest Soome-ugri kultuuripealinn Abja-Paluoja 2021