Jäta menüü vahele

Põliskeelte aastakümme ja soome-ugri rahvad

Keeleteadlane ja ÜRO põlisrahvaste püsifoorumi ekspert Sven-Erik Soosaar

Korraldaja: Fenno-Ugria Asutus koostöös Eesti Keele Instituudiga
Toetaja: HTM hõimurahvaste programm, Eesti Kultuurkapital
Tehniline teostus: MIND media


Käesolevast aastast algab ÜRO poolt välja kuulutatud põliskeelte aastakümme. 21. veebruaril aga tähistame rahvusvahelist emakeele päeva. Nii on ka seekordse Hõimuklubi fookus just neil teemadel.

Kes ja millest kõneleb:

  1. Keeleteadlane, Eesti Keele Instituudi vanemteadur ja Eesti ekspert ÜRO põlisrahvaste püsifoorumis Sven-Erik Soosaar tutvustab, kuidas erinevad riigid seda dekaadi on ette valmistanud ja räägib soome-ugri rahvaste keeltest, tehes seda teiste väga väikese kõnelejaskonnaga põliskeelte kontekstis. Saame teada, mis maailmas põlisrahvaste keeltega toimub, kui tõsiselt riigid põliskeelte elavdamiseks ja kaitsmiseks samme astuvad.
  2. Läti Ülikooli Liivi Instituudi juhataja Valts Ernštreitiga räägime sellest, kuidas Läti Vabariigis põliskeelte aastakümmet tähistatakse ja mida plaanivad sel puhul liivlased. Küsime ka kuidas üldse liivlastel läheb?
  3. Soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee esimehe Dmitri Harakka-Zaitseviga tuleb juttu sellest, mida teevad isurid ja vadjalased põliskeelte aastakümne raames. Saame teada ka, millised on Venemaa Föderatsiooni elavate soome-ugri rahvaste plaanid lähiajal.

Klubiõhtu toimub veebiülekandena ning on hiljem järelvaadatav. Ülekannet saab jälgida ERRi teadusportaalis Novaator, Fenno-Ugria kodulehel ning ühismeediakanalis Facebook.

16.02.2022
Veebiülekanne
17:00-18:30

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimuklubi hooaeg 2021/2022