Jäta menüü vahele
Mansimaa maastik hantide juures
Foto: Joonatan Vanzevat

Mansid ja Mansimaa

Kaido Kama ja Eerik Leibak

Korraldaja: Fenno-Ugria Asutus
Toetajad: Eesti Kultuurkapital ja HTM hõimurahvaste programm
Teostus: ülekande ja järelvaatamise teeb võimalikuks MIND media.


Aastail 1978–1987 käisid Kaido Kama ja bioloog Eerik Leibak manside juures ekspeditsioonidel. Nad lindistasid ja kogusid nende pärimust. Mansid muutusid neile nii lähedasteks, et nad said eesti keeles välja anda mansi muinasjutuvalimiku.

Mansidest ja Mansimaa endistest aegadest, sealsetest oludest, tulevikulootus(etus)est seekord räägimegi. Aprilli teisel laupäeval on manside ja hantide kevadpüha – varesepäev – ja varestest tuleb juttu ka seekord.

Esinejatest

Eerik Leibak on tunnustatud bioloog ja looduskaitsja. Ta on Soomaa rahvuspargi moodustamise üks algatajaid, Eesti Ornitoloogiaühingu taasasutaja ning 2018. aastal ilmunud koguteose “Linnuatlas” üks autoritest. Leibak on tegelenud linnunimetuste uurimisega ja olnud ka mitmete loodusfilmide konsultant. Näiteks on nii valminud “Eesti kotkad” (2005) ja “Peetrike Laanetagusel” (2018). 

Kaido Kama on laiemalt tuntud kui poliitik ja endine minister, kelle hoida olid nii justiits- kui ka siseministri portfell. Aastail 1997–2004 töötas ta Võru Instituudi direktorina. Suur huvi soome-ugri rahvaste vastu on viinud Kama arvukatele ekspeditsioonidele ja reisidele meie hõimurahvaste juurde. Aastail 1996–1998 oli ta Fenno-Ugria Asutuse juhatuse esimees.

Vaata Hõimuklubi ülekannet!

Loeng toimub Fenno-Ugria Asutuse ruumides Tallinnas eelregistreeritud osalejatele. Loengust tehakse veebiülekanne, mis on hiljem järelvaadatav. NB! Esinejatele on võimalus Fenno-Ugria Facebooki ja YouTube kontodel kommentaariumi kaudu küsimusi esitada.

13.04.2022
17:00-18:30

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimuklubi hooaeg 2021/2022