Jäta menüü vahele
26.03.2018

Handi-Mansimaal panustatakse etnoturismi arendamisse

Handi-Mansi autonoomses ringkonnas on lähiaastatel hoogsalt arenenud turism ning piirkonna võimud näevad turismisektoris suurt arengupotentsiaali. Hea näide edukast turismiprojektist on ekspertide hinnangul “Hantõ-Mansiisk – uusaastapealinn”.

Hantõ-Mansiiskis toimus sel aastavahetusel ligi 80 üritust, milles osales üle 140 000 inimese – märksa rohkem kui algselt kavandatud 80 000. Muu hulgas täheldatakse etnoturismi kasvavat populaarsust – nii külastas 2017. aastal piirkonna põlisrahvaste (hantide ja manside) asundusi üle 30 000 turisti.

Foto: top-pics.ru

Analüütilise agentuuri TurStat hinnangul on Handi-Mansi autonoomne piirkond Venemaa 15 juhtiva etnoturismi piirkonna seas. Samas leivad kohalikud võimuesindajad, et etnoturismi arendamine Handi-Mansimaal ei pea piirduma hantide ja manside kultuuriga, vaid kaasama ka piirkonnas sajandeid elanud venelaste kultuuripärandi säilitamist ja esitlemist külastajatele. Piirkondliku duuma majanduspoliitika komisjoni esimehe Sergei Velikii sõnul hõlmab see muu hulgas Jermaki malevlaste, kasakate ja õigeuslike misjonäride järeltulijate kultuuripärandit.

Allikas: Югра – в числе самых популярных регионов России для этнотуризма (Finugor, 22.03.2018)