Jäta menüü vahele

Kultuurikohvik: Atlas ja Taraj

Kultuurikohvik on 2019. aastal alustanud kontserdisari, kus muusikat mängivad erinevad Eestis elavad vähemusrahvuste kollektiivid. 

Kõikide ansamblite muusika on inspireeritud erinevate rahvaste folkloorist, mida on tihtipeale teisendatud kaasaegsemasse võtmesse. Kontserdid on akustilised ja tekitavad kodukontserdi õhustiku. Lisaks muusikale jagavad mõtteid ka esinejad ja tutvustavad oma loomingut ja kultuuri. Õhtujuhiks on Jüri Muttika.

11. aprillil toimuval kontserdil Kloostri Aidas astuvad publiku ette Atlas ja Taraj.

Atlase muusika on nagu mägilase villitud granaatõunavein – melanhoolse inimese tiivustab see igatsema midagi sama kättesaamatut, nagu on armeenlastele Ararati lumine tipp, mis lõõskavas päikeses silmi vidutama paneb, ning muretule annab see kange tahtmise vihtuda üht tormist tantsu. Üks on aga kindel – joovastavalt mõjub see kõigile.

Atlase muusikat saab kuulata: https://soundcloud.com/bandatlas

Taraj on tšuvaši ja eesti muusikat mängiv folk-pop-bänd. Enda kohta ütlevad nad, et on rändajad, kes toovad tšuvaši pentatoonika hinge ja võlu uude kohta. “Me oleme diplomaadid, kelle muusika ühendab Ida ja Läänt. Me oleme mässajad, kes toetavad haruldast ohustatud keelt ja kultuuri.”

Nende muusikaga saab tutvuda: https://soundcloud.com/tarajkun

Kultuurikohvikut korraldab Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm.

Pilet Kultuurikohvikusse 7 eur. kas Piletilevis  https://bit.ly/2CUTUeK või kohapeal.

Sündmus toimub Kloostri Aidas (Vene 14, Tallinn). Vaata asukohta kaardil SIIN.

 

Parimate soovidega
Lyudmila Yamurzina
Eesti Folkloorinõukogu Vähemusrahvuste töörühma juht
+37258417638
11.04.2019
Kloostri Ait, Tallinn
19:00-21:00