Jäta menüü vahele
hõimurahvaste klassika 2023
hõimurahvaste klassika 2023

Hõimurahvaste klassika

Fenno-Ugria korraldab

Klassikakontsert hõimurahvaste heliloojate loomingust

Esinevad Susanne Rull (flööt), Lisanne Rull (harf), Tähe-Lee Liiv (klaver)

Kavas Eller, Sibelius, Rautavaara jt  

Susanne Rull õppis Raivo Peäske käe all aastatel 2010 – 2022. Ta on võtnud osa Renate Greiss-Armini, Mathias Allini, Julien Beaudimenti, Kersten McCalli, Ulla Miilmanni ja teiste meistriklassidest. Susanne on osalenud edukalt mitmetel konkurssidel Eestis ja välisriikides. 2021. aastal pälvis koos õega ansamblina “Tallinna Talendi” tiitli. Erinevates ansamblites on ta mänginud väikesest peale. Alates 2020. aastast oli ta õpilane EMTA noorteakadeemias Mihkel Peäske flöödiklassis. Ta on soleerinud mitmel korral okestri ees solistina ja ansambliga. 2022. aastal lõpetas ta õpingud Tallinna Muusikakeskkoolis ja Muusika -ja teatri noorteakadeemias ning alustas õpinguid Sibeliuse Akadeemias Petri Alanko flöödiklassis.

Lisanne Rull alustas harfiõpinguid 7-aastaselt Eda Peäske juures, kelle käe all lõpetas ka Tallinna Muusikakeskkooli kuldmedaliga. Alates 2022 õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Sivan Mageni juhendamisel. Lisanne on mitmete rahvusvaheliste konkursside laureaat, sh konkurss International Academic Music Competition “Jurmala 2021” Grand Prix. Ta on osalenud ka festivalidel Kratt ja In Corpore ning mänginud mitmete orkestrite koosseisus, sealhulgas Eesti Riiklikus Sümfooniaorkesteris, Vanemuise sümfooniaorkestris, Pärnu Linnaorkestris ja Sinfonietta Rīgas. Ta on esinenud nii solisti kui kammermuusikuna – juba õpingute algusest on ta mänginud ansamblis koos oma kaksikõe Susannega ning koos on osaletud nii kontsertidel kui konkurssidel.

Tähe-Lee Liiv (2003) on noor eesti pianist, kes on saavutanud märkimisväärset edu nii kodumaal kui väljaspool Eestit. Ta esineb regulaarselt solisti ja kammermuusikuna ning on soleerinud mitmete oluliste orkestrite ees. Tähe-Lee suurimateks saavutusteks on Eesti Pianistide Konkursi võit (2019) ning ETV telekonkursi “Klassikatähed” võit (2020), olles mõlemal juhul ka noorim osaleja (16). Lisaks on ta võitnud olulisi auhindu mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel.

Pilet Piletilevist 10 €, õpilased, üliõpilased 7.50 €

Internetipoest ostes lisandub tasu 1.50 €

Koha peal 12 € 

Toetavad Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Hõimurahvaste Programm

28.10.2023
Hopneri maja, Tallinnn
16:00-18:00