Jäta menüü vahele

Hõimurahvaste klassika 2020. Soome-ugri harmooniad

Fenno-Ugria toetab
  • Esinevad Tallinna Keelpillikvartett koosseisus Urmas Vulp (viiul), Olga Voronova (viiul), Toomas Nestor (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello); Diana Liiv (klaver, harmoonium)
  • Kavas hõimurahvaste heliloojad: Aulis Sallinen (soome), Ernst von Dohnányi (ungari), Andrei Ešpai (mari), Mihkel Lüdig (eesti), Rudolf Tobias (eesti).
  • Piletid 8 ja 10 eurot müügil kohapeal. 

Hõimupäevad 2020 programmi kuuluv kontsert saab teoks MTÜ Kammermuusikud ja Fenno-Ugria Asutuse koostööna.

Kontserdikavas on ungari, mari, soome ja eesti heliloojate kammermuusika keelpillikvartetile, klaverile ja harmooniumile. Kui ungari helilooja Ernst von Dohnányi serenaad keelpillitriole pakatab elujõust ja energiast, siis eelkõige ooperiloomingu poolest tuntud soome helilooja Aulis Sallineni leinamarss harmoneerub järjest sügavamalt maad võtva sügisega. Eesti heliloomingust on esitusel koosseisu poolest üsna rariteetsed leiud – Lüdigi ja Tobiase teostes kõlav harmoonium toob kontserdile veidi jõuluhõngu. Ester Mägi “Rõngu viis” ja mari helilooja Andrei Ešpai ungari rahvaviisid on aga tõelised pärlid rahvamuusika sugemetega klassikalisest muusikast.

Esinejatest

Tallinna Keelpillikvartett asutati 1984. aastal. Käesolevaks ajaks on sellest kujunenud üks staažikamaid kammeransambleid ning ühtlasi ainus pidevalt tegutsev keelpillikvartett Eestis. Esinetud on Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Saksamaal, Prantsusmaal, Šveitsis, Jaapanis, Kanadas ja Iisraelis. Üles on astutud ka mitmel rahvusvahelisel muusikafestivalil. Nende ulatuslikku repertuaari kuuluvad teosed nii kammermuusika kullafondist kui ka eesti heliloojatelt. Mitmed autorid on kirjutanud teoseid just Tallinna Keelpillikvartetti silmas pidades. Kvartett on salvestanud mitu CD-plaati eesti muusikaga ning teinud arvukalt lindistusi Eesti Raadiole ja Eesti Televisioonile. Tallinna Keelpillikvartett on Heino Elleri nimelise muusikapreemia laureaat (2003)

Diana Liiv on aktiivselt tegutsev pianist ja kammermuusik ning loomingulise ühenduse Kammermuusikud kunstiline juht. Alates 2010. aastast on seltsi korraldusel toimunud keskmiselt 120 klassikalise muusika kontserti aastas. Kontserdid on toimunud erinevais paigus üle Eesti, sealhulgas ka väiksemates maakohtades, ning pakkunud esinemisvõimalusi kümnetele eesti interpreetidele. Kammermuuusikud on välja andnud CD „Variatio delectat“ eesti kammermuusikast (2014).

Muusikaõpinguid alustas ta viieaastaselt oma pianistist ema juhendamisel. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli Tiina Kuriku, Ivo Sillamaa ja Valdur Rootsi juhendamisel ning täiendanud end eraviisiliselt Anna Klasi juures. Diana Liiv on lõpetanud Peep Lassmanni klaveriklassi ja Marje Lohuaru kammeransambliklass. Ta on end täiendanud USA, Soome ja Itaalia mainekates muusikakõrgkoolides.

Diana Liiv on pälvinud Eesti Kultuurkapitali Helikunsti Sihtkapitali aastapreemia eesti ja lääne nüüdismuusikat sõnakunstiga siduva kontserdisarja „Heli ja keel“ korraldamise eest (2018).

Seotud lingid
28.10.2020
Maarjamäe loss
18:00-19:30

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 2020