“Soome-ugri harmooniad” pakub ainukordset klassikat ja lõpetab seekordsed Hõimupäevad

Kolmapäeval 28. oktoobril kõlab Maarjamäe lossis hõimurahvaste loomingule pühendatud klassikakontsert „Soome-ugri harmooniad”. Esinevad pianist Diana Liiv ja Tallinna Keelpillikvartett. Esitamisele tulevad ungari, mari, eesti ja soome heliloojate kammerteosed klaverile, harmooniumile ja keelpillidele. Kontsert kuulub Hõimupäevad 2020 programmi ning lõpetab ühtlasi ka käesoleva hõimkuu.

Kontserdi ühe korraldaja, pianist Diana Liivi sõnul on kontserdi tõeline pärl kahtlemata mari helilooja Andrei Ešpai looming. Kuid mõjusa kuulamiselamuse pakuvad kindlasti ka eesti helilooja Ester Mägi „Rõngu viis” ning soome helilooja Aulis Sallineni leinamarss, mis harmoneerub järjest sügavamalt maad võtva sügisega.
„Samas aga näiteks ungari helilooja Ernst von Dohnányi serenaad keelpillitriole pakatab elujõust ja energiast,” kinnitab Liiv.
Eesti heliloojatest tulevad ettekandele ka Mihkel Lüdigi ja Rudolf Tobiase teosed, mis toovad kuulaja hinge ka juba veidi lähenevat jõuluaimdust. Liivi sõnul lisab tunnet kindlasti ka üks eriline instrument: nimelt saab kontserdil kuulata harmooniumi helisid.

Hõimurahvaste klassikakontsert “Soome-ugri harmooniad” algab kolmapäeval 28. oktoobril kell 18. Maarjamäe lossis esinevad Tallinna Keelpillikvartett koosseisus Urmas Vulp (viiul), Olga Voronova (viiul), Toomas Nestor (vioola), Levi-Danel Mägila (tšello) ning Diana Liiv (klaver, harmoonium)
Õhtu saab teoks MTÜ Kammermuusikute ja Fenno-Ugria Asutuse koostööna.
Piletid hinnaga 8 ja 10 eurot on müügil kohpeal.


Täpsem kava:

 • ◊ Rudolf Tobias: “Largo” viiulile, tšellole ja orelile (ettekanne harmooniumiga)
  ◊ Aulis Sallinen: Keelpillikvartett nr 3 op 19 “Aspekteja Peltoniemen Hintrikin surumarssista”
  ◊ Mihkel Lüdig: Trio viiulile, tšellole ja harmooniumile
  ◊ Andrei Ešpai: Kaks ungari rahvaviisi viiulile ja klaverile
  ◊ Ernst von Dohnányi: Serenaad op 10 keelpillitriole
  ◊ Ester Mägi: “Rõngu viis” keelpillikvartetile ja klaverile
 • Esinejate kohta saab lähemalt lugeda www.kammermuusikud.ee
Print Friendly, PDF & Email