Jäta menüü vahele
22.07.2019

Soome-ugri noored esinevad Eesti ETNO laagriga Viljandi Pärimusmuusika Festivalil

Foto 2017. aasta Eesti ETNO laagri osalejatest. Allikas: Viljandi Pärimusmuusika Festivali koduleht.

Pärimusmuusikalaagris Eesti Etno 2019, mis algas 16. juulil Viljandimaal, Kõpus osalevad HTM hõimurahvaste programmi stipendiaatidena udmurdi noor folkmuusik Svetlana Zaitseva ning kandlemängija Maria Fedotova Karjala vabariigist.

Svetlana Zaitseva perekonnas on mängitud traditsiooniliselt karmoškat, kuid tema ise on alates 13. eluaastast õppinud kitarri ja ukulelet ning kirjutanud ka udmurdikeelseid laule. Samuti lööb Svetlana kaasa tantsuansambli Tšebeljai tegevuses, kellega koos ta on juba varem Pärnut külastanud.  Maria Fedotova õpib kannelt Aleksandr Glazunovi nimelise Petrozavodski konservatooriumis ning mängib Karjala riiklikus laulu- ja tantsuansamblis ansamblis Kantele.

Laager lõpeb kahe suure esinemisega Viljandi Pärimusmuusika Festivalil, mis toimub 24.-28. juulil.

Eesti Etno noorte esinemised toimuvad:

  • Reedel, 26. juulil kell 15 Kirsimäe laval ja
  • Laupäeval 27. juulil kell 19:00 Rohelisel laval

Eesti ETNO 2019 on Eesti Etno laagri osalejatest kokku pandud rahvusvaheline muusikakollektiiv, mille moodustavad ligi 80 muusikut 16 maailma eri paigast. Maailmakirevust loovad Brasiilia, Kameruni, India, Prantsuse, Alžeeria, Ghana, Portugali jt. maade mängijad ning väga paljud Eesti noored. Kollektiiv moodustub igal suvel uutest mängijatest, mistõttu on see alati põnev, ootamatu ja erinäoline. Niisama mitmekesine on ka kollektiivi repertuaar: traditsioonilised pillilood ja laulud erinevatest maadest, mis õpitakse selgeks kahe nädala jooksul toimuvas muusikalaagris. Elujõud, pulbitsev energia ja mängurõõm saavad kokku igal Eesti ETNO kontserdil ning annavad võimsa energialaengu igale kuulajale!