Jäta menüü vahele
23.01.2018

Sõktõvkaris ilmus bibliograafiline leksikon „Komi kirjanik“

Sõktõvakris ilmus komi kirjanike bibliograafilise leksikoni „Komi kirjanikud“ esimene osa. Raamat ilmus Komi riigipea administratsiooni programmi “Sotsiaalse tähtsusega kirjanduse väljaandmine” toetusel.

Komi rahvusraamatukogu raamatukoguhoidja Jelena Ievleva rääkis, et võrreldes eelmiste väljaannetega on uues leksikonis esindatud märksa rohkem kirjarahvast, lisatud on uusi, varem tundmatuid nimesid. Juurde on kirjutatud  ka artiklid Suures Isamaasõjas hukkunud kirjanike ja poeetide kohta.

Projekti algataja ja juht oli raamatukogu bibliograafia osakonna juhataja Nina Nesterova. Projekti oli kaasatud kogu osakond, aga ka Komi keele, kirjanduse ja ajaloo instituudi töötajad.

„Raamat on nagu kingitus Komi rahvusraamatukogu juubeliks. Raamatu valmimine oli väga suur töö. Kui alguses planeeriti mahuks 300 lehekülge, siis tegelikult tuli lehekülgi 600,“ ütles Ievleva.

Praegu tegeleb kogu kollektiiv raamatu teise osa trükiks ettevalmistamisega. Raamatu tiraažiga 960 eksemplari andis välja kirjastus Anbur.

komi-raamat

Allikas: В Сыктывкаре вышел в свет биобиблиографический словарь “Писатели Коми” (finugor, 18.01.2018)