Jäta menüü vahele
18.10.2018

Komi ansambel tutvustab Põlvamaa koolides oma keelt ja kombeid

Üle Eesti on käimas hõimunädal, mis päädib pühapäeval soome-ugri rahvastele pühendatud hõimupäevaga. Komi ansambel käib aga mööda Põlvamaa koole oma kultuuri tutvustamas.

Hõimunädala eesmärk on lähemalt tutvustada soome-ugri rahvaid ja nende kultuuri. Põlvamaal ongi alates nädala algusest toimunud komi ansambli Sipertas gastroll, mille käigus tutvustab ansambel oma keelt, kombeid ja laule Põlvamaa koolides ja rahvamajades, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Meil on võimalus rääkida emakeeles, meil siin Eestis. Näiteks komid, kes meil on Põlvamaal külas, saavad küll külas, kui neil peres keegi räägib komi keeles, aga koolis peavad nad vene keeles õppima. See, et nad tulevad siia Eestisse ja näevad, kuidas meil meie kultuuri hoitakse, kuidas meil asjad toimivad, on neile tegelikult väga suur innustus ja tõuge, et oma külas oma asja alles hoida,” rääkis rahakultuuri keskuse Põlvamaa spetsialist Kati Taal.

“Kui me tulime üle piiri, siis me nägime, kui hästi on teie teed hooldatud, kui ilus loodus teil on ja kui hästi inimesed hoiavad oma kodukohta ja ümbrust puhtana. Me võtame kõik selle teie juurest kaasa ja räägime oma kodumaal, kui oluline on hinnata loodust ja hoida seda korras,” ütles komi, ansambel Sipertas liige Zoja Psiševa.

Toimetaja: Merili Nael

AK videoklipp on nähtav siin.

Allikas: ERR