Jäta menüü vahele
28.11.2021

Inva jõe kaldal Arhangelskoje külas avati heliinstallatsioon

Kaama jõgikonda kuuluva Inva jõe maalilisel kaldal Permi-Komi ringkonnas, Arhangelskoje külas avati 14. novembril heliinstallatsioon “Muusikaline turigum” (Muusikaline kurejalg).

Musikaalne kurejalg. Foto: Anton Porsev

Kaama jõgikonda kuuluva Inva jõe maalilisel kaldal Permi-Komi ringkonnas, Arhangelskoje külas avati 14. novembril heliinstallatsioon Музыкальный туригум (Musikaalne kurejalg).

Uus kunstiobjekt loodi projekti Assjama gort (Unikaalne nurgake) raames. See on juba kolmas objekt, mis on sel aastal projekti raames avatud. Varem oli küla sissesõidu juurde paigaldatud lattidest valmistatud „A“  täht ja peatänaval avatud unikaalne permikomi aknaliistude galerii.

“Musikaalse kurejala” idee kuulub Nikolai Kadnikovile, kes on nii kunstnik kui ka muusik. Kurejalg on valmistatud kuni 4 meetri kõrguseks kasvavatest hiiglaslikest putketest, täpsemalt neljast flöödipaarist, mis kõlavad nagu permikomi rahvapill pöljan – mitmeid vilesid ühendav flööt. Installatsioon kujutab endast erinevate taimede torukujuliste varte komplekti, millest osa on  esindatud ka permikomide rahvusköögis. Flöödid ise sirutuvad nelja ilmakaare poole ja on häälestatud D-duurile. Lisaks flöötidele on paigaldatud ka kaks ksülofoni, igaühes kuus vilet ja paar kellukest. Neil saab mängida spetsiaalsete löökriistadega, kuid tuulistel päevadel saab kuulda ka tuulemängu meloodiaid. Autor projekteeris ja valmistas skulptuuri terve kuu, kõrgendikule aga paigaldati see ühe päevaga. 

Arhangelskoje küla asub Permikomi ringkonna pealinnast Kudõmkarist 30 kilomeetri kaugusel. Arhangelskoje on üks Permi krai 2021. aasta kultuurikeskustest.