Ränga päevikute kommenteeritud venekeelne väljaanne avab varjul olnud peatüki Eesti etnoloogia ja soome-ugri välitööde ajaloos ning toob kultuurikandjatele lähemale muuseumikogus oleva vadja kultuuripärandi.
See on tõeline seiklusjutt täis avastusi ja pettumusi, ohte, raskusi ja nendest ülesaamist, kohusetunnet ja auahnust, takistusi ja intriige.
Stella Razdõmaha tõi kaasa 26 rahvaluule materjali, nende seas 11 muinasjuttu.
Detsembri esimesel nädalal Hantõ-Mansiiskis toimuval IX Jugra muuseumibiennaalil osaleb ka Eesti Rahva Muuseum.
ERMi teaduri teos kannab pealkirja "Ekspeditsioonid läänemeresoome muinasmaale. Eesti etnograafide vepsa välitööde päevikud (1962-1969)".
Raamatu koostaja on Eesti Rahva Muuseumi teadur Indrek Jääts.
Fenno-Ugria ja Ungari Instituut tähistavad Hõimupäevad 2019 raames Ungari keeleteadlase, etnograafi, folkloristi ja kartograafi Antal Reguly (1819–1853) 200. sünniaastapäeva. Ungari Instituudis avatakse eestikeelne näitus, mis …
Rahvusvaheline ekspeditsioon eesotsas Jugra mäeturismi legendi Ivan Vokujeviga jõudis tippu 11. augustil 2019.
16. augustil kohtusid Handi-Mansi Jugra autonoomse ringkonna rahvaloomingu majas handi ja mansi ning eesti etnograafid. Eestit esindasid Eesti Rahva Muuseumi töötajad. Eesti NSV Riikliku Etnograafiamuuseumi …
Tartu Postimees: Augusti algul suundub Eesti Rahva Muuseumi uurimisrühm Handi-Mansimaale, et võtta osa sealse Looduse ja Inimese Muuseumi korraldatud ekspeditsioonist marsruudil Hantõ-Mansiisk – Sergino – …
Kunstniku välitööl kogutud teadmised, elamused, kogemused ja kujutlusvõime ühinevad loomeprotsessi ajal eriliseks sümbolite ja märkide keeleks, milles "kirjutamine" ja "kõnelemine" eeldavad visuaalse emakeele põhjalikku tundmist.