Jäta menüü vahele
06.06.2023

Murmanskis tähistati saami sõna päeva

25. mail toimus Murmanski oblasti teadusraamatukogus õhtu, millega tähistati saami sõna päeva. Sedapuhku oli üritus pühendatud saami keeleteadlaste Georgi Kerti (1923-2009) 100. ja Rimma Kurutši (1938-2019) 85. sünniaastapäevale.

saamid
Ligikaudne saamide asuala tänapäeval. Allikas: Wikipedia

Üritusest võtsid osa saamide esindajad, oblasti põlisrahvaste ja rahvustevahelise koostöö keskuse, samuti kultuuri- ja haridusasutuste töötajad ning kooliõpilased. Tervitusega esinesid ametkondade juhid Jelena Almazova ja Natalja Jemelina, kes märkisid saami autorite panust regiooni kirjandusellu. Kohtumise jooksul oli võimalik tutvuda saami teemaliste raamatutega, samuti saadi teada Georg Kerti panusest Koola poolsaare saami keelte uurimisse ja kildinisaami keele kirjastandardi kinnitamisesse. Üritusel esitleti raamatut „Väike laste entsüklopeedia küsimustest ja vastustest saami keele kohta“, kõlas saamikeelne luule ja laul.

Saami sõna päeva tähistatakse slaavi tähestiku ja kultuuri päevade raames alates 1989. aastast. Üritus toimus Murmanski oblasti rahvusvahelise põlisrahvaste keelte aastakümne tähistamise raames.