Jäta menüü vahele
13.08.2019

TÜ Rahvakunstiansambel käis Marimaal linna päeva tähistamas

Foto: TÜ Rahvakunstiansambel

Marimaa pealinna Joškar-Ola elanikud ja külalised tähistasid 10. augustil linna päeva. Sel aastal möödus Mari Eli pealinna asutamisest 435 aastat.

Festivalil toimusid kontserdid, tantsuetendused, vabaõhuetendused ja töötoad.

Eestit käis sündmusel esindamas Tartu Ülikooli Rahvakunstiansambel, kes osales esinejate rongkäigul ning astus sündmusel ka tantsukavaga üles.

Lisaks Joškar-Ola linnapäevale andis TÜ Rahvakunstiansambel etendusi ka väikestes Marimaa külades. Näiteks esineti ka käesoleva aasta soome-ugri kultuuripealinnas Šorunžas, mari folkloorifestivalil „Muro pamaš“ Vizimbiris. Tantsudega astuti üles ka Ivansola kultuurimajas.

Ühine foto peale viimast esinemist Ivansola kultuurimajas. Kõige ees on Eestis elav mari filmimees ja õpetaja Aleksei Aleksejev, kes gruppi saatis ja aitas mari-eesti tõlkega. Tagumises reas paremalt kolmas on Jevgeni Kamenštšikov, kes on folkloorirühma “Murseskem” juht ning väga tuntud mari folklooritegelane

 

TÜ Rahvakunstiansambli juhatuse esimees Lauri Leht: “Kohapeal kogesime maride ääretut külalislahkust, õppisime tundma mari traditsioone ja saime aru, et eesti ja mari keel on tõesti sugulaskeeled ja inimesed loomu poolest eestlastele sarnased. Meid ei tahetud Eestisse tagasi lastagi.”

Rühma idee Marimaad külastada ja kontaktid tekkisid varasemate isiklike kokkupuudete põhjal.

Ettevõtmist rahastasid Eesti Kultuurkapital ja HTM hõimurahvaste programm.

TÜ Rahvakunstiansambli tegemistel saab silma peal hoida siin: rahvatants.ut.ee

Rühmal on samuti olemas oma fb-leht, mille leiab siit www.facebook.com/rahvakunstiansambel

Väike mari küla Šorunža on 2019. aastal soomeugri kultuuripealinn.