Jäta menüü vahele
25.04.2016

Mari sangari päev ansambliga Erenger

MTÜ Fenno-Ugria koos Tallinna marilaste seltsiga korraldab kolmapäeval 27. aprillil kell 19.00 Kloostri Aidas (Vene 14, Tallinn) mari õhtu. Esineb mari ansambel Erenger ja kontserdile järgneb kell 20.00 tantsuklubi, kus saab õppida ka mari tantse.

Mari riikliku filharmoonia ridadesse kuuluv folklooriansambel Erenger on särav ja nooruslik. Repertuaaris on pärimuslikud niidu-, ida- ja mäemaride laulud, mis toovad esile mari mitmehäälsete laulude eripära ja värvikuse. Oma esinemistes kasutatakse ka mari instrumentaalrahvamuusikat ja rahvatantsu elemente.

Mari sangari päev, mida tähistatakse 1556. aastal venelaste vastu peetud tšeremissi sõdades hukkunud mari rahvuskangelase Boltuši (Poltõši) ja teiste mari rahva vabaduse eest võidelnute mälestuseks, on maride üks tähtsamaid rahvuspühasid. Pärimuse järgi langes just 26. aprillil maride vabaduse eest võideldes rahvuskangelane Boltuš. Eestis tähistatakse mari sangari päeva alates 1993. aastast.

Tartu marilaste liit tähistas mari sangari päeva 23. aprillil Tartu kirjanduse majas. Tallinnas saab lisaks Kloostri Aidale ühineda marilastega veel ka 28. aprillil kell 18 Tallinna Rahvaülikooli ruumides (Estonia pst 5A) ning Narvas 29. aprillil kell 17.30 Narva Eesti majas (Vabaduse 20).

Kloostri Aida õhtu korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutus ja Tallinna Marilaste Selts ning üritust toetavad Eesti Kultuurkapital, Hõimurahvaste Programm ja Tallinna Kultuuriväärtuste Amet.

Sissepääs on vabatahtlik annetus. Tere tulemast! Salam lijže!

 

Lisateave:
Fenno-Ugria Asutus
6445-119
info@fennougria.ee
www.fennougria.ee