Jäta menüü vahele
19.02.2022

Mari rahvusmuuseumis avati “Kalevala” tutvustav näitus

Näitusele on kogutud tunnustatud karjala kunstniku Dmitri Dmitrievi tööd, mis sedapuhku on saanud inspiratsiooni eeposest.

Mari Vabariigi Timofei Jevsejevi nimelises rahvusmuuseumis avati Kiži riikliku ajalooarhitektuuri- ja etnograafiamuuseumi koostatud kunstinäitus. Näitusele on kogutud tunnustatud karjala kunstniku Dmitri Dmitrievi tööd, mis sedapuhku on saanud inspiratsiooni eeposest “Kalevala”. Soome rahvuseeposele pühendatud tähtpäev on 28. veebruaril.

Tundlik lähenemine teosele ja hoolikalt uuritud etnograafilised materjalid võimaldasid autoril võimalikult täpselt kujutada “Kalevala” kangelasi, võttes arvesse kõiki kuulsa teose tekstis kirjapandud detaile. Koheselt on äratuntavad Väinamöinen, võimas Ilmarinen, vapper Lemmikäinen, range Louhi ja ihaldatav Sampo.

Samal ajal on muuseumis avatud mari etnograafi Timofei Jevsejevi (1887-1937) 135. sünniaastapäevale pühendatud näitus. Näitus on rikkalik ja unikaalne, nii näiteks on esmakordselt on võimalik näha fotosid mari rahvariietest, mida Jevsejev kogus Soome rahvusmuuseumile.