Jäta menüü vahele
06.09.2019

Ligi 400 setot kogunes Pihkvas Radaja etnokultuurifestivalile

Foto allikas: finnougoria.ru
Foto allikas: finnougoria.ru

Sel aastal, 28. augustil osales Petseri rajoonis Radaja (Sigovo) külas toimunud rahvusvahelisel etnokultuurifestivalil „Setomaa. Perekonnakoosolekud ” ligi 400 setot, kes elavad Pihkva oblastis Venemaal ja Eestis. Üritusele tulid pered, rahvamuusikud ja käsitöölised, kes püüavad säilitada ja taastada väikese seto rahva traditsioone.

Pihkva oblasti kuberneri nimel tervitas osavõtjaid nõunik Mihhail Vedernikov, samuti Pihkva-Izborski Ühendmuuseumi peadirektor Aleksander Golõšev.

Kuberneri tervituses öeldi: “Etnokultuurifestival on Pihkva piirkonna kultuurielu üks olulisemaid iga-aastaseid sündmusi. See festival ühendab setosid, kes elavad mitte ainult Venemaal, vaid ka väljaspool selle piire, aitab neil naasta oma juurte juurde ning säilitada Setomaa pärandit. Sündmusel on meil ainulaadne võimalus saada osa autentsest setode kultuurist ja süüvida sooja perekondlikku atmosfääri, mis meelitab siia igal aastal üha enam osalejaid ja turiste. Olen kindel, et setode hämmastavad traditsioonid mängivad jätkuvalt olulist rolli Pihkvamaa turismi arengus.”

Venemaa föderaalse rahvusasjade ameti juhataja asetäitja Mihhail Mišin omakorda rõhutas harmoonia olulisust rahvustevahelistes suhetes ja lisas, et seto festival on hea näide igaveste väärtuste peost.

Pihkva piirkondliku kogu aseesimees Viktor Ostrenko märkis, et festival on suurepärane võimalus tutvuda setodega lähemalt, õppida tundma nende traditsioone ja elu samuti tutvuda ainulaadse etnilise stiiliga. “Ma tahan, et siia tulles teate ja tunnete alati, et see maa on ka  teie oma,” ütles ta, viidates setode esindajatele.

Uudise allikas finnougoria.ru (02.09.2019)