Jäta menüü vahele
03.12.2020

Komi Vabariik premeerib parimaid riigikeelte hoidjaid

Vastav konkurss kuulutati välja Komi Vabariigi rahvuspoliitika ministeeriumi poolt, et arendada ja säilitada Komi Vabariigi riigikeeli, milleks on komi ja vene keel. Konkursiga tahetakse tunnustada inimesi, kellel on teeneid selles valdkonnas.

Preemiate andmine peaks stimuleerima riigikeelt populariseerimist ja kindlustama keelte edasiandmist järgnevatele põlvkondadele. Sellel konkursil saavad kandideerida keeleprojektide autorid, kes viisid neid läbi 2020. aastal interneti kaasabil. Avaldusi oodatakse kuni 9. detsembrini.

See aasta on olnud koroonaviiruse tõttu väga keeruline ja see on sundinud läbi viima projekte virtuaalselt. Konkurss aitab toetada jõupingutusi, mis on mõeldud komi ja vene keele arendamiseks, esile tuua parimad online- ja internetprojektid, näidata kui mitmekülgne on meid ümbritsev elu, ütles rahvuspoliitika minister Galina Gabuševa. Konkursi võitjad saavad 3 preemiat summades 25 000, 20 000 ja 15 000 rubla, ehk 270, 220 ja 170 eurot. Eelmisel aastal olid määratud preemiad kaks korda suuremad.


Seotud lingid