Jäta menüü vahele
18.09.2023

Hõimurahvaste programmi kirjandusauhinna kandidaatide tähtaeg on 3.oktoober

väike

Haridus- ja Teadusministeeriumi hõimurahvaste programm annab alates 2007. aastast välja kirjandusauhinda, et tunnustada omariikluseta hõimurahvaste omakeelsete kirjandusteoste autoreid või tõlkijaid. 

Kirjandusauhind antakse:

  • kirjanikule või tõlkijale hõimurahvaste keeltes avaldatud kirjanduslikult ja keeleliselt märkimisväärse ilukirjandusteose eest, mis on ilmunud nelja viimase aasta jooksul (2019—2023); 
  • kirjanikule või tõlkijale, kelle tegevus on märkimisväärselt aidanud tutvustada omariikluseta hõimurahvaste kirjandust Eestis ja laiemalt Euroopas.

Auhinnafond on 2500 eurot.

Käesoleval aastal ootame konkursile kandideerima väljaspool Venemaa Föderatsiooni tegutsevaid kirjanikke. Kirjandusauhinnale võivad kandidaate esitada kõik soovijad, sh võib auhinnale esitada ka iseennast. Kandidaatide esitamine toimub elektrooniliselt. Palume enne kandidaatide esitamist kindlasti tutvuda auhinna statuudi ja kandidaatide esitamise juhendiga.

Kirjandusauhinna laureaadid kuulutatakse välja 1. novembril, mis on udmurdi kirjaniku ja ühiskonnategelase Kuzebai Gerdi (1898–1937) mälestuspäev. 

LISAINFO:

Marika Alver

hõimurahvaste programmi koordinaator

marika.alver@eki.ee

tel. +372 55529199