Jäta menüü vahele
04.04.2022

Avatud on Ilmapuu auhinna 2022. aasta konkurss

Preemia määratakse üldjuhul ühele inimesele, kuid erandkorras võib selle saada ka töörühm. Auhinna suurus on 2500 eurot. Sel aastal saab kandidaate esitada 4. maini.

Haridus- ja teadusministeerium ja Eesti Keele Instituut tunnustavad Ilmapuu auhinnaga hõimurahvaste eestkõnelejaid. Käesoleval aastal ootame preemiale kandideerima soome-ugri keelte ja kultuuriteemade eestvedajaid Eestis.

Ilmapuu auhind antakse silmapaistva kodanikualgatuse eest inimesele:

  • kelle tegevus on tulemuslikult ja tänuväärselt seotud hõimurahvaste kultuurilise identiteedi ja püsimajäämisega,
  • kes on oluliselt aidanud tugevdada koostööd soome-ugri hõimurahvastega ja tutvustanud hõimurahvaid Eestis ja laiemalt Euroopas.
Preemia määratakse üldjuhul ühele inimesele, kuid erandkorras võib selle saada ka töörühm. Auhinna suurus on 2500 eurot. 
Kandidaate saab esitada 4. maini 2022. 
Kandidaatide esitamine toimub elektrooniliselt https://avaldus.eki.entu.ee/.
Palume kindlasti enne tutvuda Ilmapuu auhinna statuudi ja kandidaatide esitamise juhendiga.
Ilmapuu auhinna laureaat kuulutatakse välja vadjalaste kevadisel maahinguspäeval – maaentšäüz –, mis käesoleval aastal langeb 2. juunile.

Haridus- ja teadusministeeriumi hõimurahvaste programm annab Ilmapuu auhinda välja igal aastal alates 2010. aastast. Teiste hulgas on preemia pälvinud  ühiskondliku noorteühenduse Куара eestvedaja, udmurdi aktivist Vladislav Stepanov (2021), liivi keeleteadlane ja kultuuritegelane Valts Ernštreits (2020), handi ning vene keele ja kirjanduse õpetaja, handi keele ja kultuuri säilitaja Oljesja Handõbina (2019); õigusteadlane, ÜRO põlisrahvaste alalise foorumi ekspert ja Soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee esimees isur Dmitri Harakka-Zaitsev (2015) jt.

täpsemalt
Marika Alver
Hõimurahvaste programmi koordinaator
marika.alver@eki.ee