Jäta menüü vahele
07.10.2019

Vepsa kultuuriselts valis uue esimehe

Karjala vepslaste keskorganisatsioon Vepsa kultuuri selts valis uue esimehe.  Seltsi endine esimees Natalja Silakova astus tagasi, sest ta ei saanud üheaegselt olla kohaliku omavalitsuse Kalag (Rõbreka) juht ja seltsi esimees.  

Juriidiliste küsimuste lahendamiseks  jäävad talle siiski volitused alles. Uueks seltsi esimeheks valiti Larissa Tsirikova, kes on praegu lapsehoolduspuhkusel, kuid on enne töötanud Karjala TV vepsakeelsete saadete toimetajana.

Vepsa kultuuriselts asutati Karjalas 1989. aasta septembris. Organisatsioon tegeleb vepsa kirjakeele rekonstrueerimise, vepsa keele ja kultuuri taastamise, külade sotsiaalse ja majandusliku arengu edendamisega.

Vepslased on soome-ugri rahvas, kes elavad traditsiooniliselt Venemaal Karjalas, Vologda ja Leningradi oblasti territooriumil. 2006. aasta aprillis lisati vepslased Vene Föderatsiooni põlisrahvaste nimekirja. 2010. aasta rahvaloenduse andmetel elab Karjala Vabariigis 3423 vepslast, kokku on vepslasi 5936. Vepsa keelt aga valdab 3613 inimest. Nende arv väheneb kiiresti.

Kasutatud allikas (25.09.2019, finnougoria.ru)