Jäta menüü vahele
24.09.2020

Vene Föderatsioonis ei saa veel kõik vene keelest aru

Jamali-Neenetsi autonoomses ringkonnas läbi viidav rahvaloendus toimub osaliselt tõlkide abil. Kohaliku statistikaameti juhataja asetäitja Ivan Pingin sõnul on tõlgid vajalikud selleks, et vahendada toimuvat rahvuskeeltest vene keelde.

Ajalehe Красный Север (e.k. Krasnõi Sever – punane põhi) andmeil saadavad rahvaloendajaid neli tõlki ja 11 kohalikku teejuhti. Asustatud punktideni jõudmiseks tuleb praegu kasutada mootorpaate, talvel aga lumesõidukeid.

Jamal on üks viiest Vene Föderatsiooni subjektist, kus 2021. aasta rahvaloendus algab juba tänavu oktoobris. Esimeseks rahvaloenduse kohaks selles Arktilises regioonis kujuneb Šurõškari rajoon.

„Meil on plaanis külastada ka kohti, kus elab vähem kui 10 inimest, kõik need punktid on vaja läbi sõita, sest on vaja teada, kuidas on kohalike inimeste elutingimused muutunud. Viimane rahvaloendus toimus 2010. aastal,“ märkis Pingin.

Kokku kavatsetakse ringkonna äärealadelt koguda informatsiooni enam kui 22 000 põhjala elanikult. Rahvaloendus kavatsetakse lõpetada aprillis.

Allikas: Национальный акцент

Seotu lingid: