Jäta menüü vahele
21.01.2022

Otsus: ka vaktsineerimata põhjapõdrakasvatajad saavad toetust

Vaktsineerimise hoogustamiseks võeti tundrates kasutusele liikuv tervisekeskus, mille peatuspaik valitakse nii, et see kattuks põhjapõdrakasvatajate liikumisteedega.

QR-kood

Jamali-Neenetsi Autonoomse Ringkonna vaktsineerimata põhjapõdrakasvatajad esitasid piirkonna seadusandlikule kogule kaebuse, et nende õigusi on rikutud. Kaebuse taga on piirkondliku võimu otsus anda materiaalset ja rahalist toetust ainult neile taotlejatele, kes on COVID-19 vastu vaktsineeritud.

Vaktsineerimata põhjapõdrakasvatajate esinda sõnul on loomapidajad oma eluviisi tõttu täielikult muust maailmas eraldatud ning neil ei ole isegi võimalik viirust levitada.

Ringkonna seadusandliku kogu vaatas kaebuse läbi ning administratsiooni juhu asetäitja teatel otsustati rändavatele tundraelanikele ka jätkuvalt toetust maksta – sõltumata sellest, kas nad on vaktsineeritud või mitte.

Vaktsineerimise hoogustamiseks võeti tundrates kasutusele liikuv “tervise tšumm“, mille peatuspaik valitakse nii, et see kattuks põhjapõdrakasvatajate liikumisteedega. Kaitsepookimist alustati Jamali-Neenetsi Autonoomses Ringkonnas nagu mujalgi maailmas 2021. aastal