Jäta menüü vahele
25.03.2020

Karjala “Kantele” virtuaaltuur on ülimenukas

Petrozavodskis tegutsev Karjala rahvusansambel “Kantele” korraldas omanimelises majas – Дом Кантеле – virtuaalse ekskursiooni. Videotuuril on kahe esimese päeva vältel käinud enam kui 5000 huvilist.

Järgneva lingi kaudu pääseb kohale ka Eestist:

EKSKURSIOONILE!

Külalistele tutvustatakse nii näitusesaali ekspositsiooni kui ka rahvamuusika töötubasid ning osaleda sai ka ansambliproovis.

Ansambli tegemised on jälgitavad ka veebis. Sotsiaalmeediakanali VK kontol hõikab “Kantele” uudistajale rõõmsalt: Terveh tulles! Piltide ja postituste kõrval pakutakse uudishimulikule vaatamiseks ka erinevaid videolõike.

13. märtsil kuulutas Karjala riigipea Artur Parfentšikov vabariigis välja COVID-19 viirusepuhagust tingitud eriolukorra, kuid palub vältida paanikat. Kauplused on esmavajalikuga varustatud, koolid ja ülikoolid on distantsõppel. Kohalike meditsiiniteenistuste töötajate puhkused on peatatud. Suletud on kinod, teatrid ja raamatukogud. Desinfitseeritakse ühistransporti, piiratud on ka reisimisvõimalused. Enesekarantiinis on Karjalas viimastel andmetel 587 inimest, COVID-19 proovi on andnud 442 inimest, haigestunuid seni ei ole.

Allikas: finnougoria.ru (23.03.2020)