Jäta menüü vahele
03.06.2020

Üksnes põlisrahvaste loal saab Neenetsi AR liita teiste Vene Föderatsiooni subjektidega

Foto: nazaccent.ru

Neenetsi AR-i ja Arhangelski oblasti ühinemise töögrupi esimees Matvei Tšupurovi sõnul valmistavad Neenetsi autonoomse ringkonna parlamendisaadikud ette seaduseelnõu, mille kohaselt saab piirkonna liitmine teiste Vene Föderatsiooni subjektidega toimuda üksnes  neenetsite assotsiatsiooni Ясавэй (Jasavei) nõusolekul. 

Uudisteagentuuri Interfax andmeil ühinemise referendumit sel aastal veel ei toimu, kuid parlament plaanib võtta seaduseelnõu arutusel juunis. “Enne parlamenti jõudmist peab ühinemist toetama neenetsite assotsiatsioon,” märkis Tšupurov.

Neenetsi autonoomse ringkonna elanikud on aktiivselt protestinud ühinemise vastu. Koostatud on memorandumivastane petitsiooni, millele on kogutud tuhandeid allkirju.

Neenetsi autonoomne ringkond moodustati 15. juulil 1929. aastal. Vene Föderatsiooni subjekti staatuse sai see 1993. aastal. 2010. aasta rahvaloenduse järgi elas ringkonnas 42 tuhat elanikku, neist üle 60 protsendi moodustavad venelased, neenetseid on 18 ja komisid 9 protsenti rahvastikust.

Neenetsi AR on üks väheseid Vene Föderatsiooni subjekte, mille rahvastik suureneb. Ka neenetsite arvukus tervikuna on tõusuteel.

Lugege lähemalt: nazaccent.ru (02.06.2020).

Seotud lingi: