Jäta menüü vahele
04.10.2022

TLÜ tudengid teevad reisi ümber soome-ugri maailma

Tallinna Ülikooli kursuse “Reis ümber soome-ugri maailma” üliõpilased käisid teisipäeval Fenno-Ugrias. Ka sel korral said nad soome-ugri rahvastest midagi uut teada.

Tallinna Ülikooli kursuse “Reis ümber soome-ugri maailma” üliõpilased käisid teisipäeval Fenno-Ugrias. Ka sel korral said nad soome-ugri rahvastest midagi uut teada. Seekord kõneles Jaak Prozes soome-ugri ajaloost ja identiteedist.

TLÜ Elualasid Lõimiva Uuenduse (ELU) raames toimub Tallinna Ülikoolis 2022. aasta sügissemestril kursus “Reis ümber soome-ugri maailma”, kus koostöös Fenno-Ugria Asutuse ja Eestis tegutsevate soome-ugri aktivistidega tutvustatakse soome-ugri rahvaid ja kultuure. Kursust juhendavad TLÜ TÜHI vanemteadur Marju Kõivupuu ja Fenno-Ugria projektijuht, TLÜ õppejõud Barbi Pilvre ning TLÜ õppejõud, digimängude ekspert Mikhail Fiadotau. Konsulteerivad Fenno-Ugria projektijuht Anna Kuznetsova, nõunik Jaak Prozes, eksperdid Taisto Raudalainen ja Sven-Erik Soosaar.

Kursuse käigus antakse ülevaade soome-ugri rahvastest, riiklusest ja keeltest, räägitakse ka soome-ugri temaatikat oma loomingus kasutanud Eesti kultuuri- ja kunstitegelaste töödest (Lennart Meri, Arvo Valton, Kaljo Põllu, Peeter Laurits, Piret Räni jt ). Muu hulgas käsitletakse nende kultuuride tänast seisu keerulises poliitilises olukorras Venemaal.

Kursuse lõpuks valmivad grupitöödena kindlatele sihtgruppidele mõeldud õpimängud – kas füüsilised (kaardid, lauamäng jms) või elektroonilised (nt moodle´i H5P või muudel internetipõhistel mängupõhjadel). Mänge saab vabalt kasutada kasutada järgnevates Fenno-Ugria või teiste huviliste tegevustes (koolitused, haridusprogrammid jm.), et tutvustada soome-ugri rahvaid ja kultuure noortele huvipakkuval interaktiivsel  või ka traditsioonilisel moel. Õnnestunud traditsioonilise mängu puhul (kaardid, lauamängud) on võimalus ka mängu huvi korral toota.