Jäta menüü vahele
31.05.2021

Tartu maailmakongressile kinnitati eestlaste ja setode delegatsioonid

VIII maailmakongressi visuaal

Tartus 16.-18. juunini toimuva VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi eestipoolne korraldaja MTÜ Fenno-Ugria Asutus moodustas eestlaste 15-liikmelise delegatsiooni. Oma delegaadid on valinud ka setod.

Setode delegatsioonis osalevad Rein Järvelill – massikommunikatsioonivahendid, Annela Laaneots – massikommunikatsioonivahendid, Ahto Raudoja – soome-ugri kultuurid ja Rieka Hõrn – soome-ugri kultuurid.

“Delegaadiks saamise eeldus on tõsine huvi kongressil toimuva sisulise töö ning soov ka ise mõnel teemaistungil sõnavõtuga esineda,” märkis kongressi peakorraldaja, eestlaste koordinaator Soome-Ugri Rahvaste Konsultatiivkomitees Tõnu Seilenthal.

Kongressil käsitletavad teemad on soome-ugri rahvaste keelte ja kultuuride järjepidevus, soome-ugri inforuumi arenguperspektiivid, kodanikuühiskond ja võim, majandus ja keskkond ning demograafilised protsessid.

Vaatlejatena osalevad maailmakongressil ministeeriumide ametnikud, vabaühenduste eestvedajad ja teised, kelle töövaldkond on seotud kongressi teemadega. Meedia esindajad saavad end akrediteerida kongressile ajakirjanikena. Täpsemat infot kongressil osalemise kohta on kirjas kongressi alamlehel.

Soome-ugri rahvaste maailmakongress on esindusfoorum, mis on sõltumatu valitsustest ja poliitilistest parteidest ning toetub oma tegevuses maailma soome-ugri rahvaste koostöödeklaratsioonile.

Esimene kongress toimus 1992. aastal Komimaal Sõktõvkaris, seejärel on seda iga nelja aasta järel korraldanud vaheldumisi Ungari, Soome ja Eesti ja Venemaa. Eestis toimus kongress eelmisel korral 2004. aastal Tallinnas. VIII maailmakongressi peakorraldaja on MTÜ Fenno-Ugria Asutus, kes koordineerib eestlaste osavõttu maailmakongressidest ja nende vahepeal tegutseva, maailmakongresse sisuliselt ette valmistava soome-ugri rahvaste konsultatiivkomitee tööst.