Jäta menüü vahele
30.06.2021

Vaata uuesti: soome-ugri rahvaste pidulikud päevad Tartus

VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi ava- ja lõpp-plenaaristungid koos kogu värvikirevusega on nüüd järelvaadatavad.

Nagu juba tavaks, peab Fenno-Ugria Asutus juulis puhkust. Nüüd ongi see aeg kohe käes, kuid veel enne saame üheskoos üle vaadata meie viimase aasta suursündmuse salvestused. Jah, VIII soome-ugri rahvaste maailmakongress Tartus Eesti Rahva Muuseumis sai teoks ja on nüüd osa kongresside ajaloost. Järgmine kord kohtutakse 2024. aastal.

Covid-19 viirusepuhangust tingitud oludes hübriidvormis toimunud tööst tervikuna võttis osa 268 delegaati ja vaatlejat. Tartus kohapeal viibis neist 34 delegaati ja 67 vaatlejat, veebiülesena registreeritud osalejaid oli kokku 167. VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressil osales 14 soome-ugri rahvast.

Kongressi avamisel viibisid kohapeal Eesti president ja Eesti kultuuriminister. Videotervitused saatsid kongressile Soome, Ungari ja Läti president ning Soome, Ungari ja Vene ministrid.

Kuna kongressi töökeeled on traditsiooniliselt vene ja inglise keel, siis on ka vastuvõetud resolutsioon koos teemaistungite kokkuvõtetega on loetav hetkel just neis keeltes. Kuidas need kõlasid, saab kuulata lõpp-plenaaristungi videost.

VIII soome-ugri rahvaste maailmakongressi ava- ja lõpp-plenaaristungid koos kogu värvikirevusega on nüüd Fenno-Ugria YouTube kanalil ja kodulehel üleval. Hetkel küll vaid sünkroontõlgeteta, kuid seda ehedamalt, sest igaüks saab kõnelda oma rahva (ema)keeles.

Järelvaatamiseks vali video ja vajuta pildi keskel asuvat nuppu ▶️. Suuremas aknas vaatamiseks vajuta videoakna all olevale lingile.

Avaplenaaristung 16.06.2021.
Vaata suuremas aknas / Fenno-Ugria @YT
Lõpp-plenaaristung 18.06.2021.
Vaata suuremas aknas / Fenno-Ugria @YT