Jäta menüü vahele

Soome-ugri teatrifestival Marimaal

Festival kannab olulist missiooni soome-ugri teatrikunsti ja üldisemalt kultuuri säilitamises ja arendamises ning stimuleerib uut loomingut.

Fenno-Ugria soovitab

M. Šketani nimeline Mari Rahvusteater kutsub soome-ugri rahvaste teatreid osalema rahvusvahelisel festivalil Майатул–Majatuli, mis toimub 24.–30. septembrini 2020 Joškar-Olas ning on pühendatud Mari Eli Vabariigi 100. aastapäevale.

Майатул – Majatuli esimene festival toimus 1990. aastate alguses Udmurdi vabariigi pealinnas Ižkaris (vn k Iževskis). 1997. aastast hakati festivali korraldama Mari vabariigi pealinnas Joškar-Olas ja see toimub üle aasta. Festival on toimunud ka Soomes ja Mordvamaal, kuid nüüd on aastaid võõrustajaks olnud Marimaa. Festivali eesmärk on arendada soome-ugri rahvaste teatrikunsti ja edendada teatrite vahelist koostööd. Just seepärast on embleemil ühendatud mari- ja soomekeelsed nimetused, mis eesti keeles tähendavad koldetuld.

Aastate jooksul on festivalist osa võtnud teatrid Venemaalt, Ungarist, Soomest ja Eestist.

Soome-ugri rahvaste teatrid esitavad festivalil oma lavastusi ja rahvusdramaturgiat, vahetavad ideid ja kogemusi, otsivad tuhandeaastaseid kultuurijuuri ja tunnetavad erinevusi. Tänu tuntud kriitikute ja teatriloo uurijate osalemisele festivalil analüüsitakse meie teatrite loomingulisi saavutusi. Festival kannab olulist missiooni soome-ugri teatrikunsti ja üldisemalt kultuuri säilitamises ja arendamises ning stimuleerib uut loomingut.

täpsemalt
Festivali kunstiline juht 
Vassili Pekteev
m.shketan@gmail.com
direktor Erik Juzõkain
erik.yuzykayn@gmail.com
24.-30.09.2020