Jäta menüü vahele

Soome-ugri päev 2017 (Somugru diena 2017)

L, 4. novembril kell 14–18
Riia Läti seltsis (Merķeļa ielā 13)

 

NÄITUSED
Tõnu Seilenthali fotonäitus “Mune veelinnu pesast”
Lennart Meri filmiekspeditsioonidel soome-ugri rahvaste juurde aastatel 1968, 1969, 1970 ja 1971 jäädvustas reisidel konsultandiks olnud Tõnu Seilenthal hetki neenetsite, komide, hantide, maride, vadjalaste, karjalalaste ja ka eestlaste elust.
Näituse fotode negatiivid on digitaliseerinud ja korrigeerinud filmide helirežissöör Enn Säde.

Maalinäitus „Līvzeme 2017”


14.00 AVASÕNAD
Līgo saalis
RLB esindajad, aukülalised, soome-ugri rahvaste suursaadikud Lätis (Eesti, Soome, Ungari)

SEMINAR
Soome-ugri päeva seminar on pühendatud etnomusikoloogiale, kus võetakse vaatluse alla pärimusmuusika kogumistöö, talletamine ja edasi kandmine.

Eesti Muusikaakadeemia pärimusmuusikadoktorant Maria Korepanova tutvustab EMTA ja kirjandusmuuseumi ekspeditsiooni Udmurtiasse. Ersa itkutraditsioonist kõneleb TLÜs doktorikraadi kaitsnud Natalia Ermakov, Ida-Marimaa külades tehtud välitöid ja mari iidseid laulutraditsioone tutvustab Anna Mišina. Lätit esindab Zigurds Ete, kes räägib liivi kultuuripärandi hoidjast Dzintara Kļaviņast. Ungari rahvamuusikatraditsioonidest kõneleb Katalin Lázár.

 

16.30 KONTSERT, MÄNGUD ja TANTSUD

Kontserdi algusosas kõlavad liivi laulud ansambli Revele ja torupillilood Leanne Barbo esituses. Udmurdi ja bessermani laulutraditsioone tutvustavad Maria Korepanova, Pavel Kutergin ja udmurdi lauluansambli Ošmes liikmed. Ersa traditsioonilisi laule laulab Natalia Ermakov. Mari pärimuslaulik Anna Mišina ja kandlemängija Kristi Mühling esitlevad materjali oma uuelt plaadilt. Ungaris tudeerinud Katariina Tirmaste (karjuseviled) ja Monika Väliste (flööt) esitavad nii eesti kui ka ungari rahvamuusikat. Seto laulukultuuri vahendavad ansambli Siidisõsarõ liikmed.

Sündmuse töökeeled on inglise ja vene.
Osavõtt prii!

Korraldajad: Riia Läti Selts koostöös MTÜ Fenno-Ugria Asutuse ning Eesti, Ungari ja Soome suursaatkondadega Lätis

Toetajad: Metsa Forest Latvia, Eesti vabariigi kultuuri- ning haridus- ja teadusministeerium.

 

somugru_tautu_diena_2017_Fenno_ugria_riga_soome-ugri_finno_ugric
4.11.2017
Riias
14:00-18:00