Jäta menüü vahele

Soome-ugri festival Lätis: Cēsise päev

Cesis-Castle-Lettland
Cēsise keskaegsed lossivaremed. Foto: scandivnaviantours.ee

30. septembrist kuni 2. oktoobrini  Lätis toimuva soome-ugri festivali esimese päeva sündmused viivad Cēsisesse ehk Võnnusse ja on pühendatud linnakese 810. aastapäevale.

Cēsise ajaloo- ja kunstimuuseumi töötajad korraldavad päeva, mis algab ekskursiooniga lossimägedes ja kulmineerub kontserdiga Püha Jaani kirikus.

Läti soome-ugri festivali esimese päeva õhtul kohtutakse ka Riias − Riia Eesti majas kell 14.00−16.00 külalised Eestist (Aiva Plauča, Juris Žīgurs, Jaak Prozes) ning Eesti tantsud, mängud ja laulud.

Cēsise programm:

13 − saabumine

14 − ekskursioon Võnnu lossimägedes ajaloolasest giidi juhendamisel

15 − lühikesed tervituskõned Võnnu uues lossis ja konverents.
Külalislektor Ungarist, PhD Agnes Kerezsi ettekanne handi šamaanide maailmavaatest ja ülesannetest (Khanti Shaman’s Worldview and Tasks).
Eduards Plankājs kõneleb vadjalaste elust enne Võnnu-perioodi ja asupaiga muutuse põhjustest (The lifestyle of the Vends in pre-Cēsis period and the reasons of the change of their settlement).
Esitletakse haruldast leidu 2015. aastast − noore tütarlapse matmispaika 10.−12. sajandist

16−20 muistsete ornamentide ja ehete võltsimine, ehtekunstnik Daumants Kalniņši töötuba

18 − näitus Võnnu Jaani kirikus Võnnu “viimasest” liivlasest Mārcis Sārumsist − silmapaistvast ehitajast

18.30 lõpukontsert Võnnu ajaloo- ja kunstimuuseumis, esineb Võnnu muusikakooli folklooriansambel, udmurdi laulja Nikolay Anisimov koos akordionist Pavel Kuterginiga ja mari rahvalaulja Anna Mišina.

Soome-ugri festival Lätis on ka Facebookis

 

 

30.09.2016
11:30-12:30