Jäta menüü vahele

Soome rahvamuusikud Arto ja Antti Järvelä

Hõimupäevad Pärnus 18-20.10.2019

Fenno-Ugria toetab

Hõimupäevade ajal saabuvad Arto ja Antti Järvelä Pärnusse jagama oma oskusi ning õpetavad kahe päeva jooksul meile muuhulgas põnevaid ja ilusaid Soome rahvamuusikapalasid. Kõik õpitud lood kanname ette ühendorkestri esituses ka Pärnus 19. oktoorbil toimuval Hõimupäeva kontserdil.

Kes nad on?

Multiinstrumentalistid Arto ja Antti Järvelä on pärit kuulsast Soome rahvamuusikakeskusest Kaustinen ning kuulsate Järveläte järeltulijad. Nad on mänginud mitmes ansamblis (JPP, Nordik Tree, Pinnin Pojat, Maria Kalaniemi, Erik Hokkanen & Lumisudet, Frigg, Baltic Crossing, Troka ja Kings of Polka) ning õpetanud juba kümneid aastaid erinevatel kursustel. Suvel 2019 tõi Antti Järvelä Viljandi folkfestivalile umbes 100-liikmelise Soome ansambli Orivesi All Stars ning Viljandi laval esines koos selle ansambliga ka mängijaid Eestist.

Mõlemal kontserdil esinevad ka kursusel osalevad ansamblid üle Eesti ning Arto ja Antti Järvelä kahekesi. Hõimupäeva peakontserdil laupäeval Tervise kultuurikeskuses esinevad ka Pärnu Ingerisoomlaste kultuuriseltsi rahvatantsugrupp Kullero ja koor Leivo.

Kõik Hõimupäeva üritused Pärnus on tasuta. Korraldajad Pärnu Soome Selts ja Pärnu Ingerisoomlaste kultuuriselts tänavad toetuse eest Pärnu linnavalitsust ja Soome Suursaatkonda.

18.-20.10.2019
Pärnus
19:30-22:00