Jäta menüü vahele

Sabatants

Traditsioonilise tantsu festival, mis väärtustab traditsioone ja pakub tantsumõnu.

Fenno-Ugria soovitab

Tähistame kümmet aastat esimesest festivalist (27.-30. aprillil 2012), mis sai loodud kogu hingest ja südamest tuleva missioonitunde ja maailmaparandustahtega. Oli hädavajalik, et lisaks lavarahvatantsule oleks pildil ja osataks rohkem tantsida ka traditsioonilisi tantse. Et rahvalt kogutud ja kohati siiani meeles olevad tantsud Eesti küladest ei oleks pelgalt lähemaks või kaugemaks uusloomingu lätteks, vaid et neil oleks rohkem oma kohta ja sõnaõigust Eesti kultuurielus. Oli hädavajalik, et eestlane teaks ja tunneks oma tantsu.

Nüüd on aeg tähistada ja vaadata tulevikku. Sabatantsu festival tuleb taas, täis lootust ja ka mõningal määral kogunenud enesekindlust. Rõõmustame kümne aasta jooksul kogunenud tantsuteadmiste ning üha suureneva ringi tantsusõprade üle, kes on koos festivaliga kasvanud ning omakorda sõpru kaasa vedanud.

Sabatantsul ootab sind

Tantsumuusikat meilt ja mujalt mängivad

Sabatantsul saad kolm päeva elava muusika saatel tantsida polkat-valssi-reinlendrit ja paljusid teisi vanu, kuid senini populaarseid tantse, mis meie maal armsaks on saanud. Juba kümnendat korda toimuv festival on paljude tantsijate jaoks aasta tippsündmus. Kui sa pole varem midagi selletaolist kogenud, siis päeval saad õpitoas sammud selgeks ning seejärel on õhtustes tantsuklubides lõbus uusi tutvusi leida. Kui tunned end tantsupõrandal nagu kala vees, saad keskenduda tantsude nautimisele ja oskuste lihvimisele. Hommikused seminarid on õdusad kokkusaamised, kus saab alati teada midagi uut ja jagada oma kogemusi ka teistega.

täpsemalt
Festivali programmijuht 
Leanne Barbo 
leanne@sabatants.ee 
sabatants.ee 
Festivali korraldusjuht 
Jaan Sarv 
jaan@sabatants.ee
facebook.com/sabatants 
5.-8.05.2022
20:00-06:00