Jäta menüü vahele

Meie põlisrahvastest sõbrad

Näitus on avatud 31. augustini k.a.
P.S. Suvise töögraafiku tõttu palume külastusaeg eelnevalt kokku leppida tel 644 0445 või 644 0170 või unginst@unginst.org.ee

Toompeal asuvas Ungari instituudis on eksponeeritud Eestis elava filmitegija ja soome-ugri festivali korraldaja Edina Csüllögi näitus “Meie põlisrahvastest sõbrad”.

Soome-ugri filmi sihtasutus (MTÜ FUFF) on alates 2015. aastast korraldanud soome-ugri keelealadel metsafilmikoolilaagreid. Esimene neist oli Lõuna-Eestis, Tsiistres. Selle filmi materjal on filmitud Numsang Joh’s, Hanti lastelaagris Handi-Mansi autonoomses ringkonnas Venemaal. Eesti, Ungari ja Soome filmitegijate koolitusest on seni kasu saanud umbes 100 üliõpilast. Programmi eesmärk on julgustada õpilasi tegema filme oma emakeeles. Tavaliselt on see õpilaste esimene kokkupuude kaamera ja oma keelega kui kunstilise väljenduse vahendiga. Nii valmisid esimesed videoteosed, lühifilmid, installatsioonid ja paljud fotod hantide maailmast.

Õpilaste lugude kaudu annab näitus nende enda kogemusi tõeliselt isikupäraselt edasi. Handid on viimased, kes püüavad selles metsakeskkonnas säilitada oma kultuuri ja looduskeskkonda. Näitus juhib tähelepanu ka sellele erilisele rahvale ja nende erilisele keelele ning väikeste keelte ohustatusele.

21.04.-31.08.2022

Sündmus on osa sarisündmusest Soome-ugri rändnäitused