Jäta menüü vahele

“Atlas” ja “Ar-God”

Seekordne kontsert toimub rahvustekultuuride päevade raames.

Fenno-Ugria soovitab

Rahvustekultuuride päevade raames kohtuvad udmurdi-eesti kollektiiv „Ar-God“ ja armeenia ansambel „Atlas“. Õhtujuht on Jüri Muttika.

Ansamblite muusika on inspireeritud erinevate rahvaste folkloorist, mida on tihtipeale tõlgendatud kaasaegsemas võtmes. Kontserdid on akustilised ja tekitavad kodukontserdi õhustiku. Lisaks muusikale jagavad esinejad ka oma mõtteid ja tutvustavad oma loomingut ja kultuuri.

Ar-God on trio, mis koosneb muusikutest- folkloristidest ja multiinstrumentalistist, kes laovad uusi kihte traditsioonide rikkalikku varamusse. Ühiskava koosneb põhiliselt Udmurdi erinevate piirkondade mitmehäälsetest rahvalauldest, mis on põimitud improvisatsiooniliselt soome-ugri ürgsete meloodiatega. Laulu seaded on tasakaalukalt kaasaegses võtmes, sidudes need maailmamuusika helikeelega. Ar-Godi muusikat saab kuulata siin.

Atlase muusika on nagu mägilase villitud granaatõunavein – melanhoolse inimese tiivustab see igatsema midagi sama kättesaamatut, nagu on armeenlastele Ararati lumine tipp, mis lõõskavas päikeses silmi vidutama paneb, ning muretule annab see kange tahtmise vihtuda üht tormist tantsu. Üks on aga kindel – joovastavalt mõjub see kõigile. Atlase muusikat saab kuulata siin.

Pileti hind on 7 eurot.

Taust

Kultuurikohvik on 2019. aastal alustanud kontserdisari, kus muusikat mängivad erinevad Eestis elavad vähemusrahvuste kollektiivid.

“Kultuurikohvik“ on mõeldud neile, kes tahavad õppida tundma teisi kultuure läbi muusika. Üles astuvad erinevad Eestis elavate vähemusrahvuste muusikakollektiivid, kes laulavad laule oma emakeeles, kuid kaasaegses võtmes. Kontserdid on akustilised ja tekitavad kodukontserdi õhustiku. Lisaks muusikale tutvustavad esinejad ka oma loomingut ja kultuuri.

Korraldaja

Kultuurikohvikut korraldab Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm.

26.09.2019
Kohvik Ait, Tallinn
19:00-21:00