Jäta menüü vahele

Kauksi Ülle 60

Konverentsi ettekannete osa toimub Obinitsa külakeskuses (koolimaja), õhtused üritused Seto Ateljee-Galeriis ja selle lähikonnas.

Korraldajad: Võru Instituut ja Kauksi Ülle
NB! Konverentsile tulijatel palume end kindlasti registreerida Võru Instituudi kodulehe kaudu. Väga vajalik on ette teada, kes soovib sõita tellitud bussiga (vt. allpool) 
Konverentsi ettekannete osa toimub Obinitsa külakeskuses (koolimaja), õhtused üritused Seto Ateljee-Galeriis ja selle lähikonnas.

Võru Instituut ja Kauksi Ülle korraldavad 23.–24. septembril kirjaniku 60. sünnipäeva puhul kahepäevase konverentsi, kus lisaks ettekannete kuulamisele saab vaadata kahte teatrietendust, uut luulekogu, tekstiilinäitust ja nautida piduõhtut. 

Konverentsi ettekannete osa ja Tallinna Võru seltsi etendus toimuvad Obinitsa külakeskuses (koolimaja), teised õhtused ettevõtmised Seto ateljee-galeriis. 

Konverentsi õhtutel mängitakse lavastusi Kauksi Ülle näidenditest “Nigu nõidus” (Obinitsa Uus Teater) ja “Kolm hinnapakmist”(Tallinna Võru Seltsi trupp “Tungõl”). Toimuvad Kauksi Ülle vastuvõtt ja peoõhtu.

Esimese päeva ettekanded algavad kell 14 Obinitsa külakeskuses. Kõnelevad Andreas Kalkun, Taive Viiding, Renate ja Karl Pajusalu ning Ene Paaver, teemadeks Kauksi Ülle keeled, tema looming rahvaluule aspektist vaadelduna ja näitelooming. 

Toimub Kauksi Ülle uue luulekogu „Vaest lätt üle“ esitlus

Õhtul kell 17.30 on Obinitsa külakeskuses Kauksi Ülle loomingu ainetel valminud näitemäng„Kolm hinnapakmist“ Tallinna Võru seltsi näitetrupi Tungõl ja lauluansambli Liiso esituses. 

Kell 19 etendub Seto ateljee-galeriis Kauksi Ülle „Nigu nõidus“, mida mängib Obinitsa Uus Teater. 

Laupäeval, 24. septembril algusega kell 9.30 kõnelevad Heie Treier, Mare Kõiva, Mart Velsker, Ave Mattheus, Ott Kilusk, Hipp Saar, Urmas Kalla, Nele Reimann, Jaak Prozes, Hannu Oittinen, Marju Kõivupuu jt. Teemade hulgas on kirjandus, rahvaluule, kunst, võru keele olukord Nõukogude Eesti koolis, läänemeresoome keelte väljasuretamine, etnofuturism kui kultuurilise uuestisünni mõtteviis, Kauksi Üllega seotud mälestused  jpm.

Päeva lõpetab peoõhtu, kus esinevad Baaba ja Ka ning duo Kadri G. Laube ja Ago Niglas. Vahepeal näitab Ülle galeriis ainulaadset seto tekstiilikogu. 

Küsimustega palume pöörduda:

Konverentsi “Kauksi Ülle 60” mõlemast ettekandepäevast tehakse ka veebiülekanne

muuhulgas Facebookis

NB! Konverentsile tulijatel palume end kindlasti registreerida Võru Instituudi kodulehe kaudu. Väga vajalik on ette teada, kes soovib sõita tellitud bussiga. Konverentsile jõudmiseks väljub 23. septembri hommikul kell 8 buss Tallinnast. Buss võtab rahvast peale ka Tartust  kell 10.30 ja Võrust kell 11.30. Kell 12 jõuab buss Obinitsa. Tagasi sõidab buss pühapäeva, 25. septembri hommikul. Ettekanded ja peoõhtu on osavõtjatele tasuta, kõik huvilised on oodatud. 

23.-24.09.2022
Obinitsas Setomaal