Jäta menüü vahele
Tartu, Eesti Rahva Muuseum
Tartu, Eesti Rahva Muuseum / Foto: ERM

Peakontsert Tartus

ERMis tähistatakse hõimupäeva kogu pühapäeva vältel: toimub folkloorikontsert kohalike ja külalisansamblitega, filmiprogramm, õpitoad ja palju muud huvitavat igas vanuses huvilistele.

Fenno-Ugria korraldab

Korraldajad on MTÜ Fenno-Ugria Asutus ja Eesti Rahva Muuseum.

Sündmused ERM’is on tasuta.

ERMis tähistatakse hõimupäeva kogu pühapäeva vältel: toimub folkloorikontsert kohalike ja külalisansamblitega, filmiprogramm, õpitoad ja palju muud huvitavat igas vanuses huvilistele.

Kell 12 linastub ERM-i Maailmafilmi saalis esimene ersakeelne mängufilm “Isand”(“Azor”).  Ajaloosündmustel põhinev film räägib mongolite sissetungist ersamordvalaste aladele 1237. aastal ja ersade võitlusest vürst Purgazi juhtimisel selle ülivõimsana tunduva vaenlase vastu. Filmis on muidugi oluline koht ka loodusel, traditsioonidel, usundil ja kultuuril. Seansi järel toimub jutuajamine filmi stsenaristi Aleksandr Utševatkiniga.

Kell 14 Hõimupäevade peakontserdil astuvad üles külalised Venemaa soome-ugri aladelt: legendaarne ersa meestelauluansambel Toorama, neenetsi pärimuslaulikud Tatjana Lar ja Elena Ufimtseva, udmurdi pillimehed ja tantsijad ansamblist Ekton Korka ning mari ansambel Untšo užara soome-ugri kultuuripealinnast 2019. Kaasa teevad ka Eestis tegutsevad pärimusmuusikud.

Kell 16 Hurda saalis Peterburi dokumentalisti Julia Mironova film “Rahvus” Põhja-Udmurtias elavast väikesest etnilisest rühmast bessermanidest, keda on nõukogude ajal vägisi segatud nii udmurtide kui ka venelaste hulka. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pärimusmuusikadoktorant Maria Korepanova püüab hoida oma rahva pärimust, tutvustades ainulaadset laulmisviisi krezhi. Kodanikuaktivist Valerian Sabrekov aga ärgitab hõimukaaslastes rahvustunnet omal moel. Kohal viibib ka filmi autor Julia Mironova.

Kell 17 kontsert silla-alal, kus astub üles ansambel Kännu Peal Käbi seltsingust Fenno-Ugria Noored ning alates kell 17.20 saab laulda ja tantsida koos ansambliga Väike Hellero.

ERMi fuajees on väljapanek ja laat soome-ugri rahvaste käsitööst, disainist ja raamatutest.

21.10.2018
12:00-17:00
logo

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 2018