Jäta menüü vahele

“Valge samblik”

Fenno-Ugria korraldab

VALGE SAMBLIK (Белый ягель)

N 19.10 kell 18 kinos Artis

Režissöör: Vladimir Tumajev
Pikkus: 98 min
Venemaa 2014

Nobeli auhinna nominendiks esitatud neenetsi kirjaniku Anna Nerkagi jutustuse motiividel valminud mängufilmi autorid soovivad aidata kaasa Venemaa põhjaosas Jamali poolsaarel elavate põlisrahvaste eriomase rahvuskultuuri säilitamisele.

„Valge samblik“

Vaata film täispikkuses

Neenetsid on väärikas, tugeva iseloomu ja traditsioonidega rahvas. Filmi tegevus toimub nende elupaigas kauges põhjala tundras, kus elatakse veel loodusseaduste järgi. Seal on iga inimene arvel, eriti praegu, kui noored kipuvad linnadesse. Nii ka Aniko, kes sõidab pärast külakooli lõpetamist edasi õppima Tjumenisse. Koju tundrasse ta enam tagasi ei pöördu, isegi mitte koolivaheaegadeks. Üha vananevad vanemad aga ootavad ja loodavad, aga mitte ainult nemad… Sügavate tunnetega heitleb ka noormees Aljoša, kellel tuleb valida oma noorusarmastuse ja tsivilisatsiooni hüvede ning esivanemate pärandi ja tundras rändava põhjapõdrakasvataja elu vahel.

Film kõneleb armastusest, truudusest, kannatustest ja valikutest ning annab ainulaadse sissevaate ühe väikerahva igapäevaellu, tunde- ja mõttemaailma.

19.10.2017
18:00-19:30
logo

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 2017 🇫🇮