Jäta menüü vahele
fragment plakatist, põhjapõdrad loojangu taustal

Heliinstallatsioon “Kuni päike ärkab”

Muusikaline häppening & installatsioon, mille fookuses on eesti, soome, võru-setu ja saami keel

Hõimupäevad 2017 avakontsert toimub koostöös Kammermuusikutega.
Muusikalise häppening-installatsiooni fookuses on eesti, soome, võru-setu ja saami keel

Idee ja muusika: Malle Maltis
Tekstid: Hasso Krull
Video: Sander Tuvikene


Hõimupäevadeks loodud kontserdil “Kuni päike ärkab” kõlab koos muusikaga eesti, soome, võru-setu ja saami keel. Teose eesmärk on esitleda soome-ugri väikerahvaste unikaalseid keeli ja kultuuri ning teadvustada nende väärtust. Installatsiooni keskmes on keelte kõla kui muusika, millel on oma rütm, intonatsioon ja karakter.

Mind huvitavad alguspunktid, asjade ja nähtuste algallikad. Muusika üks algallikaid on kindlasti keel, sest igal keelel on oma tempo, oma rütmid ja intonatsioonid.

Teose idee ja muusika autor Malle Maltis

Esitajad: Iris Oja (hääl), Merle Jääger (hääl, setukeelne tekst), Satu Tillanen (soomekeelne tekst), Piibe Aikio (saamikeelne tekst), Olga Voronova (viiul), Leho Karin (tšello), Kristi Mühling (kannel), Diana Liiv (harmoonium), Leonora Palu (flööt), Jandra Puusepp (saksofon), Tammo Sumera (elektroonika), Malle Maltis (elektroonika).

täpsemalt

Kontserdisarja HELIjaKEEL hooaja 2017/2018 esimeses pooles jätkub eelmisel hooajal alanud kadumisohus keelte ja kultuuride teema. Toimuvad kolm soome-ugri keeltele ning eesti murdekeeltele keskendunud kavadega kontserti. Äsja toimus eesti ja mari rahvaluulele keskendunud väliskontsert Joškar-Olas, Marimaal. Järgneval kontserdil detsembris kõlab Märt-Matis Lille looming kõrvuti Hasso Krulli luule ning Mart Saare rahvaluulel põhineva muusikaga. Hooaja teises pooles keskendutakse seoses EV 100-ga eesti heli- ja sõnakunsti ajaloole.

15.10.2017
Viimsi Vabaõhumuuseum
14:00-15:00
logo

Sündmus on osa sarisündmusest Hõimupäevad 2017 🇫🇮